Азербайджан подасть до Міжнародного суду позов проти Вірменії

Азербайджан подасть до Міжнародного суду позов проти Вірменії

Укрінформ
Азербайджан подасть до Міжнародного суду позов проти Вірменії за порушення Єреваном «Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації».

Про це заявила керівниця управління пресслужби МЗС Азербайджану Лейла Абдуллаєва, повідомляє Укрінформ з посиланням на сайт відомства.

«Найближчими днями, на додаток до судового розгляду, ініційованого Азербайджаном проти Вірменії в ЄСПЛ в січні цього року, Азербайджан порушить судову справу з метою притягнути Вірменію до відповідальності за систематичні порушення «Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації» (МКЛРД)», - наголосила Абдуллаєва.

За її словами, з того часу як Азербайджан поклав кінець незаконній окупації частини своїх територій з боку Вірменії, азербайджанська сторона ретельно документує і збирає докази грубих порушень прав людини стосовно азербайджанців. «Це включає в себе факти переслідування азербайджанців з боку Вірменії з метою вигнання, тортур, вбивств і жорстокого поводження з азербайджанцями на підставі їхнього етнічного походження», - пояснила вона.

Представник МЗС зазначила, що понад мільйон азербайджанців були насильно вигнані зі своїх будинків у результаті агресії Вірменії. «Були повністю зрівняні з землею цілі міста Азербайджану», - констатувала вона.

«З моменту підписання Тристоронньої заяви Вірменія продовжувала порушувати МКЛРД, перешкоджаючи поверненню азербайджанських вимушених переселенців до своїх домівок шляхом мінування колишніх окупованих територій і відмовляючись надати Азербайджану карти мінних полів», - додала Абдуллаєва.

Читайте також: Друга Карабаська війна показала, що немає заморожених конфліктів — посол України в Азербайджані

Як повідомляє Радіо Азатутюн, раніше Вірменія подала позов проти Азербайджану до Міжнародного суду в Гаазі за порушення Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Згідно із заявою Гаазького суду, позивач стверджує, що «Азербайджан десятиліттями наражав вірмен на расову дискримінацію», і що «в результаті проведеної державою антивірменської політики вірмени систематично підпадали під дискримінацію, масові вбивства, тортури та інші приниження».

Читайте також: Конфлікти біля східних кордонів, загрози і Росія: про що говорили міністри ЄС у Лісабоні

Як повідомлялося, Вірменія і Азербайджан 27 вересня 2020 року розпочали бойові дії в Нагірному Карабасі, взаємно звинувативши один одного в обстрілі прикордонних територій і провокуванні насильства. Обидві країни оголосили військовий стан і мобілізацію. Бойові дії призвели до військових втрат з обох сторін і численних жертв серед мирного населення.

10 листопада прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про підписання спільної з президентами РФ і Азербайджану заяви про припинення бойових дій в Нагірному Карабасі. Згідно з домовленістю, сторони конфлікту мають залишатися на займаних позиціях, а в регіон уводилися російські «миротворці».

Процес врегулювання і переговори на політичному рівні ускладнюються різним трактуванням сторонами досягнутих домовленостей і суперечностями навколо того, де саме проходить межа між Вірменією і Азербайджаном.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-