Стало відомо, куди Британія перебазує свої атомні субмарини у разі відокремлення Шотландії

Стало відомо, куди Британія перебазує свої атомні субмарини у разі відокремлення Шотландії

Укрінформ
Бази британських атомних субмарин Trident доведеться перемістити із Шотландії до США чи Франції у випадку здобуття Шотландією незалежності.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє видання The Times.

Так, Шотландська національна партія (політ сила, яка послідовно виступає за вихід регіону з Великої Британії) заявила, що бази атомних підводних човнів Trident будуть виведені з експлуатації та вилучені з території Шотландії «оперативно» після здобуття нею суверенітету. Зазначається, що ця партія розглядає плани з виведення ядерної зброї з території Шотландії протягом 3 років після здобуття незалежності й розробляє плани щодо пом'якшення економічного впливу.

Читайте також: Другий референдум щодо незалежності у Шотландії можливий: міністр назвав умови

У планах уряду Великої Британії на випадок голосування за незалежність Шотландії на потенційному референдумі передбачено три варіанти майбутнього баз Trident, де базуються британські підводні човни із ядерними ракетами.

Перший буде пов'язаний з переведенням підводних човнів на базу Королівського флоту в Девонпорті. На думку експертів, його вартість може досягати 4 мільярдів фунтів стерлінгів.

Другий - перемістити їх в союзну країну, таку як США. Кажуть, що Казначейство підтримує цей варіант, оскільки це буде значно дешевше.

Третій варіант - вести переговори про створення нової британської заморської території в рамках незалежної Шотландії, яка включатиме бази Фаслейн і Коулпорт.

Читайте також: Шотландія призупинила послаблення карантину через третю хвилю COVID-19

Як передавав Укрінформ, другий референдум про незалежність Шотландії може відбутися, якщо опитування послідовно показуватимуть, що 60% шотландців бажають його проведення. Позиції сувереністів були зміцнені на початку цього року після того, як незалежницькі шотландські партії здобули більшість місць на парламентських виборах у Шотландії у травні та заявили, що другий референдум має відбутися у «першій половині» мандату нинішнього парламенту, який триватиме 5 років.

Уряд Великої Британії та прем'єр-міністр Борис Джонсон послідовно відкидали заклики до будь-якого нового референдуму, хоча уряд Шотландії заявив, що після результатів виборів у травні вони нададуть відповідний законопроєкт про референдум у парламенті Шотландії.

Читайте також: У Шотландії майже дві тисячі випадків коронавірусу пов’язують з Євро-2020

Проте тепер британський міністр Алістер Джек уперше допустив дозвіл уряду на повторне голосування.

Ідею проведення референдуму в найближчі 5 років в останніх опитуваннях поділяли від 40 до 42% шотландців.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-