Рада ЄС видалила Штати і ще чотири країни з «зеленого» списку для подорожей

Рада ЄС видалила Штати і ще чотири країни з «зеленого» списку для подорожей

Укрінформ
Рада ЄС оголосила про рішення видалити п’ять країн світу із переліку держав, з якими країнам-членам ЄС рекомендовано поступово скасовувати обмеження на подорожі.

Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена сьогодні на сайті Європейської Ради.

«Відповідно до перегляду рекомендацій щодо поступового скасування тимчасових обмежень на несуттєві подорожі до ЄС, Рада ЄС оновила перелік країн, спеціальних адміністративних регіонів та інших установ та територіальних адміністрацій, для яких обмеження на подорожі мають бути скасовані. Зокрема, Ізраїль, Косово, Ліван, Чорногорія, Республіка північна Македонія та Сполучені Штати були видалені з цього переліку», - йдеться у повідомленні.

Як нагадується у повідомленні Ради ЄС, перелік «зелених» країн, з якими країнам ЄС рекомендовано поступово скасовувати тимчасові обмеження на подорожі, регулярно переглядається та уточнюється.

Читайте також: У ВООЗ заявили про необхідність третього COVID-щеплення

На основі критеріїв і та умов, що містяться в рекомендаціях Ради ЄС, з 30 серпня 2021 року країнам-членам ЄС рекомендовано поступово скасовувати обмеження на зовнішніх кордонах для громадян таких третіх країн:

Албанія, Вірменія, Австралія, Азербайджан, Боснія і Герцеговина, Бруней, Канада, Японія, Йорданія, Нова Зеландія, Катар, Республіка Молдова, Саудівська Аравія, Сербія, Сингапур, Південна Корея, Україна, Китай (на основі підтвердженої взаємності).

Як повідомлялося, критерії для визначення країн, з якими країни-члени ЄС можуть поступово скасовувати обмеження, були оновлені 20 травня 2020 року. Вони враховують епідеміологічну ситуацію в таких третіх країнах, а також загальні заходи, які вживаються для боротьби із COVID-19.

Країни, що асоційовані із Шенгенською зоною (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія) також є учасниками цих рекомендацій.

30 червня 2020 року Рада ЄС ухвалила рекомендації щодо поступового скасування тимчасових обмежень на несуттєві подорожі до ЄС. Ці рекомендації включали початковий перелік країн, з якими країнам-членам було рекомендовано скасовувати такі обмеження на зовнішніх кордонах. Цей перелік регулярно переглядається та оновлюється за рішенням Ради ЄС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-