Парламент Естонії проводить перший тур виборів президента

Парламент Естонії проводить перший тур виборів президента

Укрінформ
Естонський парламент Рійгікогу проведе в понеділок перший раунд голосування на виборах нового президента країни.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє національне телерадіомовлення ERR.

Цього разу на перший тур був висунутий лише один кандидат - директор Естонського національного музею (ERM) Алар Каріс. Його кандидатуру підтримали урядуща коаліція Партії реформ і Центристської партії, що забезпечує 59 місць у Рійгікогу. Однак для обрання президента в першому турі в парламенті за кандидата мають проголосувати більше 2/3, тобто 68 зі 101 депутата.

При цьому соціал-демократи та партія Isamaa/Батьківщина оголосили вільне голосування за кандидатуру президента, тобто кожен депутат сам вирішуватиме, чи підтримати Каріса. Таким чином, можливо, вдасться отримати бракуючі 9 голосів.

Читайте також: Сумівці з Канади, Франції та Естонії долучилися до створення Саду незалежності в Україні

Перший тур у Рійгікогу почнеться в понеділок о 13:00. Якщо кандидат не набере необхідної більшості, другий тур буде проведено у вівторок, 31 серпня, о 12:00, при цьому кандидати висуваються заново (вранці того ж дня з 8:00 до 10:00). Якщо президента не вдасться обрати і в другому турі, то у вівторок пройде й третій тур, в якому беруть участь два кандидати, що набрали найбільшу кількість голосів у другому турі.

Якщо ж і третій тур закінчиться безрезультатно, то процес виборів перейде в колегію вибірників, де до 101 депутата Рійгікогу приєднаються 107 представників місцевих самоврядувань. Тут уже потрібна буде проста більшість голосів, на цьому рівні вибори пройдуть у два тури. Якщо президента не вдасться обрати і в колегії вибірників, увесь процес потрібно буде починати заново з висунення кандидатів та голосування в парламенті.

Читайте також: Естонські та українські парламентарії відвідали зону ООС

Якщо ж у понеділок або вівторок парламент проголосує за Каріса, то він вступить на посаду вже 11 жовтня, змінивши на посту діючу президентку країни Керсті Кальюлайд.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-