Влада Латвії може ввести НС на кордоні з Білоруссю через наплив нелегалів

Влада Латвії може ввести НС на кордоні з Білоруссю через наплив нелегалів

Укрінформ
У Латвії фракція Національного об'єднання, яка входить в керівну коаліцію, запропонувала ввести надзвичайний стан в прикордонних з Білоруссю районах.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Delfi.

Так, у вівторок глава МВС Латвії Марія Голубєва обговорила з депутатами Сейму від Національного об'єднання ситуацію на латвійсько-білоруському кордоні. А саме те, що потрібно робити Латвії, щоб з Білорусі в країну не хлинули нелегальні мігранти так, як це зараз відбувається на кордоні з Литвою.

Читайте також: Латвія відмовилася видати Білорусі опозиціонера Цепкала

Зазначається, що під час зустрічі вдалося досягти домовленості про необхідність запровадити надзвичайний стан в прикордонному регіоні. Також Нацоб'єднання підкреслило, що потрібно якнайшвидше збудувати стіну на кордоні. Реалізація цього проекту запізнювалася, але зараз, на думку політиків, стіна може стати реальною перешкодою для проникнення мігрантів. Щоб прискорити процес будівництва, необхідно зняти нормативні бар'єри. Також на зустрічі йшлося про те, що потрібно внести поправки до Кримінального закону, посиливши покарання для організаторів і учасників контрабанди людей.

Читайте також: У Литві в неділю затримали рекордну кількість нелегалів з Білорусі

Голова парламентської фракції Національного об'єднання Яніс Домбрава зазначив, що під час зустрічі вдалося досягти порозуміння в тому, що мова зараз йде не про класичних біженців, шукачів притулку в Латвії. Те, що відбувається на кордоні з Білоруссю, оцінюється політиками як гібридна загроза.

Читайте також: Литва хоче відгородитися від Білорусі стіною за понад €40 мільйонів

Як повідомлялося, Національні збройні сили Латвії з 12 липня відправили ополчення на східний кордон країни для зміцнення заходів щодо стримування нелегальної імміграції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-