До антарктичної станції «Академік Вернадський» припливли дві косатки

До антарктичної станції «Академік Вернадський» припливли дві косатки

Фото
Укрінформ
До антарктичної станції “Академік Вернадський” припливли дві косатки, що є рідкісним явищем для берегів Антарктиди.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр у Фейсбуці.

"Напередодні Всесвітнього дня косаток, який, до речі, відзначався вчора, дві косатки завітали до наших полярників! Загалом ці тварини живуть в кожному океані, але найбільше їх – саме в Південному. Водночас побачити косатку біля берегів Антарктиди – це досить рідкісне явище", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що загалом популяція косаток оцінюється в 25-27 тис. особин. Їх легко відрізнити від інших китоподібних за гострим і великим у порівнянні з розміром тіла спинним плавцем висотою до 1,8 м. Також їх називають китовбивцями, адже вони полюють на дельфінів, китів, морських левів та інших тварин, а з латини їхню назву Orcinus orca можна перекласти як «демонський дельфін». Зуби косаток – довжиною аж до 13 см.

"Але попри страшну славу, ці хижаки дуже вразливі. Річ у тім, що різні групи косаток спеціалізуються на різних типах здобичі – живляться рибою, пінгвінами, тюленями чи китами. Якщо їхній улюблений тип їжі зникає, їм дуже важко перелаштуватися на інший. Кожна зграя косаток також має власні мисливські традиції, які передаються з покоління в покоління", - пишуть в науковому центрі.

Читайте також: На станції «Академік Вернадський» досліджують загадковий скелет кита

Як повідомляється, крім харчових уподобань, косатки відрізняються за розмірами, особливостями забарвлення, поведінкою, соціальною структурою та «мовою», створюючи власні унікальні екотипи. Наразі вчені нарахували 22 такі екотипи, але дослідження ще тривають. Косатки утворюють стійкі соціальні зв'язки, тобто тримаються «родини», а також дбають про хворих, старих або покалічених родичів.

"Стан популяцій косаток є важливим індикатором «здоров'я» усієї морської екосистеми. Дуже сподіваємося, що популяції цих унікальних тварин будуть зростати, а ми, своєю чергою, продовжимо робити наш внесок в поповнення знань про них", - додають у науковому центрі.

Читайте також: До антарктичної станції «Академік Вернадський» припливли кити

Як повідомляв Укрінформ, уряд України виділив кошти на придбання науково-дослідного судна – криголама для українських антарктичних експедицій та досліджень Світового океану.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-