Газпром не отримає монополії: суд ЄС відкинув апеляцію Німеччини щодо частини Nord Stream

Газпром не отримає монополії: суд ЄС відкинув апеляцію Німеччини щодо частини Nord Stream

Укрінформ
Cуд ЄС відкинув апеляцію Німеччини на попереднє рішення європейського суду, яким в 2019 році визнано неконституційним рішення Єврокомісії про надання “Газпрому” монопольного доступу до газопроводу OPAL – сухопутного продовження трубопроводу “Північний потік”.

Суд ЄС ухвалив відповідне рішення на засіданні у четвер, передає кореспондент Укрінформу.

Пояснюючи своє рішення, суд ствердив, що всупереч аргументації Берліна, будь-який документ європейських інституцій щодо енергетичної політики ЄС треба оцінувати у світлі енергетичної солідарності країн Спільноти. Натомість Берлін будував свою лінію апеляції навколо тези, що енергетична солідарність є поняттям політичним, а не юридичним.

Як відомо, в 2016 році за ініціативою Німеччини Єврокомісія ухвалила рішення про зміну умов експлуатації газопроводу OPAL, що фактично давало російському “Газпрому” монопольне право на його використання. Відтак це призвело до зменшення транзиту російського газу через території України і Білорусі.

Читайте також: Суд ЄС зруйнував монополію Газпрому та врятував транзит через Україну – PGNiG

Польща за підтримки Литви та Латвії подала до суду ЄС протест на це рішення Єврокомісії, мотивуючи це тим, що надання росіянам виключного доступу до OPAL загрожує безпеці постачання газу до ЄС, зокрема до регіону східної Європи.

Суд ЄС у рішенні від 10 вересня 2019 року визнав правоту Польщі, анульовуючи тим самим рішення Єврокомісії від 2016 року. Відтак Берлін опротестував це рішення.

Читайте також: Рішення Суду ЄС щодо газопроводу ОPAL не пов'язане з “газовими” переговорами – Шефчович

Як відомо, газопровід OPAL потужністю 36 млрд куб. м газу на рік є наземним продовження газопроводу "Північний потік" територією Німеччини, вздовж кордону з Польщею. Він дає можливість постачати газ до кордону з Чехією.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-