У Туреччині знайшли захоронення часів неоліту

У Туреччині знайшли захоронення часів неоліту

Фото
Укрінформ
У Буледжику, що на північному заході Туреччини, знайшли унікальне поховання часів неоліту. Окрім останків 11 первісних людей знайдено предмети побуту та запаси продовольства, а також загадковий музичний інструмент.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на DHA.

«Ми виявили перші поселення людей, які прибули сюди 9 тисяч років тому і пробули тут близько тисячі років. У них були одомашнені тварини, вони вміли вести господарство. Ці люди жили у будинках круглої та овальної форми, але переважно в них лише спали. Більшість часу вони проводили на подвір’ях та в садах», - розповів керівник розкопок Еркан Фідан.

У цих садах тогочасні люди ховали своїх померлих родичів.

Науковці вважають, що знайшли одне з перших поселень у Західній Анатолії. У місцях захоронення 11 людей виявлено залишки пшениці, сочевиці, ячменю та інших зернових, а також глиняний музичний інструмент з трьома отворами, який науковці вважають найціннішою знахідкою.

Читайте також: Артефакти з Єгипту знайшли в слов’янському могильнику на Черкащині

Як повідомляв Укрінформ, під час розкопок на території залізничного вокзалу Гайдарпаша у Стамбулі знайдено понад 10 тисяч монет різного періоду, стародавні будівлі, архітектурні фрагменти, датовані 3-7 століттям до н.е.

Фото: DHA

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-