ЄС домовляється із Pfizer про поставку ще 1,8 мільярда доз вакцини

ЄС домовляється із Pfizer про поставку ще 1,8 мільярда доз вакцини

Укрінформ
Європейська Комісія укладе з фармакологічними виробниками BioNTech-Pfizer новий контракт на виробництво 1,8 мільярда доз COVID-вакцини до 2023 року, який дозволить прискорити імунізацію населення ЄС.

Як повідомляє Укрінформ, про це під час відвідання фармакологічного заводу BioNTech-Pfizer у бельгійському місті Пуурс (Puurs) заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Відео виступу Президента Єврокомісії оприлюднене на мультимедійному порталі ЄС.

«Ми зараз працюємо з BioNTech-Pfizer над новим контрактом. Цей контракт передбачатиме постачання 1,8 мільярда доз протягом 2021-2023 років. Ми укладемо його протягом наступних днів. Цей контракт забезпечить необхідну кількість доз вакцини, щоб прискорити процес імунізації проти вірусу. Він передбачає виробництво вакцин, адаптованих до боротьби із вцілілими варіантами вірусу, які не реагують на звичайні вакцини. Цей контракт дозволить нам також провести вакцинацію, якщо це буде необхідним і безпечним, серед дітей та підлітків», - сказала президент Єврокомісії.

Читайте також: Україна отримає від COVAX ще дві партії вакцини — які саме

Вона нагадала, що загалом упродовж року фармакологічний завод BioNTech-Pfizer в бельгійському місті Пуурс вийшов на обсяги виробництва в 1 мільярд доз. Вже зараз Європейське агентство з лікарських засобів ЕМА підтримало рішення щодо збільшення цієї виробничої потужності ще на 20 відсотків, що зробить підприємство найбільшим виробником вакцини у Європі.

Урсула фон дер Ляєн зауважила, що протягом поточного тижня в країни ЄС були доставлені вже 150 млн доз вакцини проти коронавірусу, за допомогою яких зроблено більше 123 млн щеплень. Виходячи з цього, за темпами вакцинації Європейський Союз входить до першої світової трійки лідерів, після Сполучених Штатів і Китаю.

Читайте також: Кількість антитіл після щеплення Pfizer та AstraZeneca приблизно однакова

За її словами, Євросоюзу вдалося подолати «вузькі місця», що проявилися на початку кампанії вакцинації, включаючи затримки у постачанні вакцин та недостатні обсяги їх виробництва. Ці ускладнення вдалося усунути завдяки наявності широкого вакцинного портфоліо та за допомогою надійних виробників вакцини, таких як BioNTech-Pfizer. Завдяки цим зусиллям вакцинація проти коронавірусу 70 відсотків дорослого населення ЄС вже до липня 2021 року є досяжною метою.

Урсула фон дер Ляєн нагадала також, що Євросоюз залишається лідером у постачанні вакцин для інших країн світу.

«З грудня Європа експортувала більше 155 мільйонів доз вакцин у більше ніж 87 країн світу. Ми експортували таку ж кількість вакцин, яку ми доставили для громадян ЄС. Ми, європейці, пишаємося цим, та запрошуємо інших приєднатися до нас. Тому що ми знаємо: ніхто не буде в безпеці, поки кожен не буде в безпеці» - наголосила президент Єврокомісії.

Як повідомлялося, за даними Worldometer, станом на 23 квітня, у світі зафіксували 145, 493 666 випадків зараження коронавірусом, зокрема, 3 088 553 летальні, одужали 123 507 148 осіб.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-