Німецькі Зелені визначилися з «К-кандидатурою»

Німецькі Зелені визначилися з «К-кандидатурою»

Укрінформ
Німецька партія "Зелені" визначилась зі своїм кандидатом в канцлери (К-кандидат) на наступних виборах.

Нею стала співголова партії Анналена Бербок, передає кореспондент Укрінформу.

«Я глибоко переконана, що цій країні потрібен новий старт», - заявила Бербок на брифінгу після номінації.

Окреслюючи бачення партії щодо зовнішньох політики, Бербок зазначила, що Європа загалом потребує сильної спільної європейської зовнішньої політики. «Ми бачили, що якщо зовнішньополітичний голос Німеччини випадає (відрізняється від інших), чи то стосується питання ескалації в Україні, або позиції щодо Росії, або проєкту «Північного потоку 2» або іншого, Європа буде розколота. І саме стосовно авторитарних сил треба проводити чітку єдину зовнішню політику», - підкреслила Бербок.

Читайте також: Німецькі «Зелені» розкритикували створення фонду для добудови Nord Stream 2

На запитання, якою вона уявляє собі майбутню правлячу коаліцію, Бербок не відповіла прямо, зазначивши лише, що її партія має точки зіткнення з соціал-демократами.

Формально кандидатуру Бербок ще має затвердити партз’їзд, який пройде 11-13 червня, але фактично питання вже вирішене.

Бербок стала наймолодшою з кандидатів у канцлери в історії ФРН, ій 40 років.

Парламентські вибори в ФРН відбудуться 26 вересня. Серед партій, які мають шанси увійти в правлячу коаліцію, зі своїм кандидатом визначилася СДПН – це нинішній віцеканцлер Олаф Шольц. Консерватори опинилися в незвичній для них ситуації боротьби між лідерами двох сестринських партій – головою ХДС Арміном Лашетом і очільником ХСС Маркусом Зедером. Ці двоє поки на можуть домовитися між собою, хто з них поведе блок на вибори.

Згідно з останнім опитуванням Politbarometer, якби вибори відбулися зараз, блок ХДС/ХСС отримав би 31%, Зелені - 21%, СДПН – 14%, Правопопулістська «Альтернативна для Німеччини» - 11%, Вільна демократична партія - 9%: Ліві – 7%.

Фото: dpa

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-