СОТ закликає виробників вакцин не забувати про небагаті країни

СОТ закликає виробників вакцин не забувати про небагаті країни

Укрінформ
Нова очільниця Світової організації торгівлі Нгозі Оконджо-Івеала заявила, що виробникам COVID-вакцин варто більше співпрацювати з країнами, які розвиваються.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє BBC.

Глава СОТ вважає неприйнятним залишати такі держави «в кінці черги» по вакцини від COVID-19. Натомість як вдалий приклад вона навела угоду AstraZeneca про передачу її технології вакцини виробнику в Індії (CoviShield).

«Таке добровільне ліцензування може врятувати набагато більше людей. Зараз у країнах, що розвиваються, є потенціал, який не використовується. Потрібно більше домовленостей на кшталт тієї, яку має AstraZeneca з Інститутом сироватки крові в Індії», - заявила глава СОТ.

Читайте також: Розподіл COVID-вакцин є катастрофічним моральним провалом - ВООЗ

Оконджо-Івеала, яка на початку цього місяця стала генеральним директором СОТ, визнала, що в організації розділилися думки стосовно послаблення правил на інтелектуальну власність, яке б дозволило випускати вакцини за ліцензіями розробників.

Як повідомлялося, Велика Британія заявила, що поділиться надлишками замовлених нею вакцин проти коронавірусу з біднішими державами.

Читайте також: COVID-вакцини першого покоління за рік можуть стати неефективними — експерти

У межах механізму COVAX – глобальної ініціативи із забезпечення рівного доступу до вакцин проти коронавірусу – планується прищепити у 2021 році 27% населення країн з низьким рівнем доходів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-