Росія намагається обходити запроваджені проти Nord Stream 2 санкції – розвідка

Росія намагається обходити запроваджені проти Nord Stream 2 санкції – розвідка

Укрінформ
Росія намагається активно обходити санкції, запроваджені проти проєкту газопроводу «Північний потік-2».

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням Службу зовнішньої розвідки України.

Зокрема, як зазначається, з метою обходу санкцій проти газопроводу Росія діє одразу за кількома напрямами.

По-перше, це виведення компаній-власників з-під санкцій через механізм тимчасової (на період до завершення робіт) зміни власника. Так, у червні 2020 року ПАТ «ГАЗПРОМФЛОТ» передало судно «Академик Черский» у власність ТОВ «Темрюк Транс Марин», яке наприкінці 2020 року передало його у власність ТОВ «Мортранссервіс».

Також наприкінці липня 2020 року ПАТ «ГАЗПРОМФЛОТ» передало судна «Остап Шеремета» та «Иван Сидоренко» компанії АТ «Нобилити».

Другий напрямок – це створення альтернативних можливостей для виконання умов, необхідних для запуску трубопроводу, після його добудови (сертифікація та страхування). Одним із таких варіантів є проведення сертифікаційних та страхувальних робіт власними силами. Тема актуалізувалася після того, як з проєкту «Північний потік-2» вийшла швейцарська страхова компанія Zurich Insurance Group, йдеться у повідомленні.

Для цього, як зазначається, 11 січня 2021 року створено ТОВ СК «Константа» (статутний капітал – 0,5 млрд. руб, директор – Ю. Ершова). 13 січня Банк Росії безпрецедентно швидко видав ліцензію на діяльність, а 5 березня Всеросійський союз страховиків видав дозвіл працювати за кордоном. Таким чином, створено підґрунтя для того, щоб ця компанія могла виступити страхувальником «Північного потоку-2».

Третій напрямок, за даними СЗР, – це придбання в європейських компаній обладнання/послуг для проєкту «Північний потік-2» дрібними партіями та із задіянням компаній-посередників.

У вересні 2020 року для трубоукладача «Академик Черский» в італійської компанії Nuova Patavium придбано устаткування для обробки країв труб та електрогідравлічних енергетичних блоків. «Щоб уникнути санкцій, була застосована схема доставки продукції до Росії кількома партіями, вартістю не більше 200 тис. дол. Після того, як надійшов увесь комплект обладнання, його було відправлено до порту призначення та встановлено на борт «Академика Черского», – зауважили у СЗР.

Там повідомили, що зазначені факти також підтверджуються матеріалами журналістського розслідування Deutsche Welle.

Читайте також: США повідомили ФРН, що розглядають Nord Stream 2 як «погану угоду»

Як повідомлялося, «Північний потік-2» з РФ до Німеччини, довжина якого перевищує 1 200 кілометрів, побудований на 94%. Рік тому завдяки американським санкціям будівництво було призупинене, однак російська сторона поновила роботи власними силами за згодою німецької сторони.

Україна виступає проти будівництва цього газопроводу. Його противниками також є США, Польща і країни Балтії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-