Євросоюз запровадить COVID-сертифікати з 15 червня – єврокомісар

Євросоюз запровадить COVID-сертифікати з 15 червня – єврокомісар

Укрінформ
Євросоюз планує з 15 червня ввести у дію цифрові сертифікати, які міститимуть інформацію про вакцинацію або набуття імунітету проти коронавірусу.

Про це заявив єврокомісар з питань внутрішнього ринку, який також відповідальний за COVID-вакцини, Тьєрі Бретон 28 березня для низки французьких ЗМІ, передає власний кореспондент Укрінформу з посиланням на LCI.

"Коли ми будемо певні, що кожен європеєць, який бажає вакцинуватися, матиме рівний доступ до вакцини, буде правильним рішенням мати такий механізм – сертифікат", - заявив член Єврокомісії.

Він додав, що ЄС планує запровадити ці сертифікати з 15 червня.

Читайте також: Нью-Йорк першим у Штатах запроваджує COVID-паспорти

Бретон продемонстрував у ефірі зразок такого документа, який міститиме такі дані: дату народження; номер паспортного документа, активований через QR-код; тип вакцини проти коронавірусу, якщо людина отримала щеплення; наявність антитіл, якщо особа перехворіла.

За словами єврокомісара, для тих, хто не має щеплення і не перехворів на COVID-19, до сертифіката вноситиметься результат ПРЛ-тесту на коронавірус.

Бретон відзначив, що видача "зеленого сертифіката" буде здійснюватися на добровільних засадах.

Читайте також: Україна зможе швидко запровадити «паспорти вакцинації» – Прем'єр

Як повідомляв Укрінформ, "цифрові зелені сертифікати", які планується запровадити в країнах ЄС для підтвердження факту вакцинації або набуття імунітету проти коронавірусу, будуть доступними також для громадян третіх країн, які зможуть отримувати їх від країн ЄС, куди планують подорож.

Дія сертифікатів поширюватиметься на країни-члени Європейського економічного простору – Ісландію, Ліхтенштейн та Норвегію, а також на Швейцарію, за умови взаємності.

Передбачається, що буде три різновиди таких документів: сертифікат вакцинації, сертифікат тестування та сертифікат одужання.

Читайте також: ВООЗ не рекомендує Євросоюзу паспорти вакцинації

"Цифрові зелені сертифікати" видаватимуться безкоштовно під час щеплення проти в паперовому або в цифровому вигляді та міститимуть елементи захисту та ідентифікації, зокрема унікальний QR-код. Наявність такої цифрової ідентифікації дозволить розпізнавати дані таких документів у всіх країнах ЄС.

Період чинності "цифрових зелених сертифікатів" ЄС наразі не визначений і залежить від отримання наукових даних з огляду на прогрес у боротьбі з пандемією. Оприлюднені сьогодні пропозиції передбачають, що чинність такого документа має ґрунтуватися на спільних підходах, наприклад максимальна чинність даних у сертифікаті одужання не може перевищувати 180 діб. Цей термін, як і термін імунної дії вакцин, можуть бути уточнені відповідно до нових досліджень.

За даними Worldometer, у світі виявлено 127 512 213 випадків коронавірусу, зокрема 2 792 488 летальних, одужали 102 776 869 осіб.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-