Парламент Китаю схвалив посилення контролю за Гонконгом

Парламент Китаю схвалив посилення контролю за Гонконгом

Укрінформ
Всекитайські збори народних представників (парламент КНР) у четвер підтримали останній крок правлячої Комуністичної партії щодо посилення контролю над Гонконгом шляхом зменшення ролі його громадськості у виборі місцевих депутатів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє АР.

Зазначається, що схвалена резолюція про розробку закону щодо проведення реформи виборчої системи Гонконгу дасть пропекінському Постійному комітету Всекитайських зборів народних представників повноваження самим призначати більше законодавців регіону. Таким чином, це зменшить кількість депутатів, яких обрала місцева громадськість.

Як наголошується, 2 895 делегатів зборів проголосували "за", один утримався, "проти" не проголосував ніхто.

«Цей захід сприяє придушенню протестного руху в Гонконгу, який закликає до більшої демократії. Репресії спричинили скарги на те, що Пекін порушує обіцяну автономію, коли Гонконг був переданий Китаю в 1997 році, і шкодить його статусу глобального фінансового центру», - пише агентство.

Читайте також: У Гонконгу десятки активістів судитимуть за суперечливим законом про нацбезпеку

Як повідомлялося, 30 червня 2020 року Постійний комітет Всекитайських зборів народних представників ухвалив закон про національну безпеку в Гонконгу. Відповідно до цього нормативного акта, центральна влада КНР створює в цьому особливому адміністративному районі (колишня британська колонія) спеціальні органи держбезпеки, на які не поширюватиметься юрисдикція адміністрації Гонконгу.

Закон передбачає кримінальну відповідальність за намагання відокремити Гонконг від материкового Китаю та "змову з іноземними силами" з максимальним покаранням у вигляді довічного ув’язнення.

Завдяки цьому документу китайська влада зможе в обхід місцевого уряду карати за дії, які в Пекіні розцінюватимуть як такі, що загрожують національній безпеці та підривають державну владу у Гонконгу, який дотепер вважався автономною територією у складі КНР.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-