У Румунії посадили за корупцію дочку Басеску

У Румунії посадили за корупцію дочку Басеску

Укрінформ
Румунський суд постановив відправити за ґрати дочку колишнього президента держави Траяна Басеску за відмивання грошей та корупцію під час президентської кампанії 2009 року.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

Суд у Бухаресті засудив Іоану Басеску, нині державного нотаріуса, до п'ятирічного терміну ув'язнення. Водночас Олена Удреа, колишній правоцентристський міністр, депутат і близький політичний союзник екс-президента Басеску, отримала восьмирічний тюремний термін.

Вироки не є остаточними і можуть бути оскаржені. Басеску та Удреа заперечували будь-які обвинувачення.

Зазначається, що за останні 5 років Румунія – член ЄС – пережила найбільші за останні десятиліття вуличні акції протесту з приводу поширеної в країні корупції. Ситуація в цій сфері викликала помітне занепокоєння в Брюсселі та Вашингтоні.

Читайте також: Суд визнав експрезидента Румунії агентом комуністичної спецслужби

Розслідування антикорупційних прокурорів виявляло конфлікт інтересів, зловживання владою та шахрайство в обмін на хабарі між провідними політичними партіями країни.

Між тим, Transparency International вважає Румунію однією з найкорумпованіших держав-членів ЄС, а Брюссель тримає румунську систему правосуддя під особливим моніторингом з часу приєднання країни до блоку в 2007 році.

Антикорупційні прокурори заявили, що Удреа, тодішній міністр регіонального розвитку та неформальний координатор президентської кампанії, змусила колишнього заступника міністра та голову окружної ради вимагати від двох бізнесменів хабарі на суму близько 1,6 мільйона леїв (400 тисяч доларів) в обмін на угоди на виконання громадських робіт.

Подібним чином Йоана Басеску спонукала інших пропонувати хабарі і відмивати гроші, як наголошує прокуратура. Кошти були використані для фінансування різноманітних агітаційних послуг у ході президентської кампанії Траяна Басеску.

Читайте також: Хабар у $6 мільйонів: ексменеджеру Burisma продовжили зобов'язання

Траян Басеску, який в наразі є євродепутатом, став президентом у 2004 році з репутацією реформатора і виграв другий п'ятирічний термін у 2009 році. Цікаво, що ще кілька інших близьких йому людей були засуджені за корупцію в інших кримінальних справах. Через це Басеску критично ставиться до нинішніх румунських антикорупційних прокурорів.

Фото: mediafax.ro

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-