На виборах у Новій Зеландії перемагають лейбористи

На виборах у Новій Зеландії перемагають лейбористи

Укрінформ
На парламентських виборах у Новій Зеландії, які відбулися у суботу, 17 жовтня, впевнено перемагає Лейбористська партія, очолювана чинною прем'єркою Джасіндою Ардерн. 

Про це повідомляє Deutsche Welle.

За попередніми підрахунками, правляча Лейбористська партія набирає близько 50 відсотків голосів, у той час, як Національна партія отримує лише близько 26 відсотків, передає агентство dpa.

Якщо ці попередні цифри не зазнають суттєвих змін, лейбористи отримають у парламенті більш ніж половину місць, що дозволить їм самостійно сформувати уряд і переобрати на другий термін прем'єр-міністра Джасінду Ардерн.

Популярність лейбористів у Новій Зеландії значно зросла під час пандемії, а сама Ардерн здобула міжнародне визнання за свої дії з подолання коронавірусної кризи. Так, у країні, після припинення дії локдауну у середині травня протягом 102 днів не було зафіксовано жодного випадку інфікування коронавірусом. Як наслідок, були зняті більшість обмежень: запрацювали школи, заклади харчування, відновилися спортивні змагання.

Зараження коронавірусом у Новій Зеландії в цей час фіксували лише у мандрівників, які поверталися з інших країн. Вони перебували на карантині на кордоні, перш ніж їм дозволяли пересуватися далі.

Читайте також: Пандемія призвела до найбільшого за довгі роки падіння економіки в Новій Зеландії

Також Ардерн відома тим, що стала другою у світі головою уряду, яка народила дитину під час перебування на посаді. Першою була прем'єр-міністр Пакистану Беназір Бхутто, яка народила доньку в 1990 році.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-