Католики Білорусі висловили протест щодо дій ОМОНу, який заблокував людей у Червоному костьолі

Католики Білорусі висловили протест щодо дій ОМОНу, який заблокував людей у Червоному костьолі

Укрінформ
Генеральний вікарій Мінсько-Могильовської архієпископії Римсько-католицької церкви в Білорусі, єпископ Юрій Кособуцький висловив протест проти дій ОМОНу, які заблокували вхід і вихід ыз костелу Святих Симона і Олени в Мінську (Червоний костел). 

Його заява опублікована на сайті Римсько-католицької церкви, передає Укрінформ.

"Блокування входу і виходу людей суперечить праву громадян на свободу совісті та релігії, гарантованого Конституцією Республіки Білорусь, ображає почуття віруючих і виходить за рамки законів людини і Бога", - йдеться у заяві.

Ієрарх попередив білоруську владу про неприпустимість і незаконність подібних дій.

Читайте також: У 20 округах Мінська люди ініціювали відкликання депутатів

Протест підтримав єпископський вікарій Могильова і Могилевської області єпископ Олександр Яшевський. "Ієрархи сподіваються, що подібних дій правоохоронних органів на території святинь більше не повториться", - йдеться в повідомленні.

Також протест підтримав Митрополит Мінсько-Могилевський архієпископ Тадеуш Кондрусевич.

"Блокування входів в храм і перешкоджання вільному входу і виходу людей є грубим порушенням прав віруючих і свободи віросповідання. У зв'язку з цим інцидентом я цілком підтримую зроблену за моєї відсутності заяву генерального вікарія Мінсько-Могильовської архиєпархії єпископа Юрія Кособуцького і як голова Конференції католицьких єпископів в Білорусі заявляю свій рішучий протест проти неправомірних дій силових структур, які за своїм призначенням покликані охороняти основні права громадян, в тому числі і право на свободу віросповідання, а не перешкоджати в їх реалізації, гарантованої законодавством Республіки Білорусь", - наголосив він.

Читайте також: У центрі Мінська знову затримували протестувальників, в автозаки брали тільки чоловіків

Як повідомлялося, на мінському проспекті Незалежності в середу ввечері знову зібралися люди на мітинг, який розігнав місцевий ОМОН - чоловіків вони заганяли в автозаки, жінок відпускали.

За інформацією видання «Наша ніва» також був узятий в облогу Червоний костел, що примикає до площі. Близько 40 хвилин звідти не випускали кілька десятків людей, які там сховалися, оскільки силовики заблокували двері.

Як повідомляв Укрінформ, 9 серпня у Білорусі відбулися президентські вибори. ЦВК 14 серпня оголосила остаточні результати, згідно з якими чинний очільник держави Олександр Лукашенко, який обіймає посаду з 1994 року, набрав 80,1% голосів виборців, опозиційний кандидат Світлана Тихановська - 10,1%.

Читайте також: Активісти підсвітили столичний Український дім кольорами білоруського прапора

Одразу після виборів в країні розпочалися протести громадян, не згодних з офіційними їх результатами. Силовики жорстко розганяли їх, застосовуючи гумові кулі, світлошумові гранати і водомети.

З початку протестів було затримано понад 6,7 тисячі осіб. До лікарні потрапили щонайменше 250 осіб, повідомлялося про декілька загиблих.

Фото: Yury Shulhevich

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-