Коронавірус почав мігрувати континентами ще з минулого року – вчені

Коронавірус почав мігрувати континентами ще з минулого року – вчені

Укрінформ
Команда британських вчених вивчила зразки коронавірусу SARS-CoV-2, підтвердивши його природне походження, та встановила, що він почав швидко поширюватися ще минулого року в Європі, Америці та інших континентах.

Про це повідомляє в вівторок американський телеканал CNN.

"Новий генетичний аналіз вірусу SARS-CoV-2, який спричиняє COVID-19, взятий у понад 7,6 тисячі пацієнтів по всьому світу, показав, що він циркулює серед людей з кінця минулого року і надзвичайно швидко поширився після першої інфекції",- зазначається в повідомленні.

Дослідники з Британії переглянули зразки, взяті в різний час із різних місць, які зберігаються в глобальній базі наукових даних. Вони вивчили мутації вірусу та виявляли докази його швидкого поширення по всіх континентах до того, як там були зафіксовані захворювання на COVID-19.

Читайте також: У Канаді від COVID-19 загинули вже понад 4000 осіб, інфікованих - понад 62 тисячі

Як пояснюють науковці, щоразу, коли віруси реплікують самі себе, вони роблять помилки, й ці мутації можна використовувати в якості "молекулярного годинника" для відстеження географії й видозмінення вірусів.

При цьому зауважується, що нове дослідження, як і багато інших наукових робіт підтвердили походження SARS-CoV-2 від кажана, який мав заразити іншу тварину перед тим, як уразити людину. І це, за висновками науковців, сталося наприкінці минулого року.

Вчені також виявили генетичні докази, які підтверджують підозри, що вірус заражав людей у Європі, США та інших країнах за тижні чи навіть місяці до того, як там були зареєстровані перші випадки й лютому.

Читайте також: У Трампа хочуть розформувати групу реагування на коронавірус — ЗМІ

Іншими словами, знайти "нульового пацієнта" в будь-якій країні буде неможливо, оскільки їх було багато.

Нагадаємо, станом на ранок середи, 6 травня, у світі зареєстровано понад 3,662 мільйона осіб, інфікованих коронавірусом. При цьому, понад 257,2 тисячі померли, понад 1,198 мільйона одужали.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-