Шредер пропонує зняти з Росії «безглузді» санкції

Шредер пропонує зняти з Росії «безглузді» санкції

Укрінформ
Ексканцлер ФРН Герхард Шредер, який нині є одним з очільників компаній Nord Stream AG і «Роснефть», а також відомим лобістом РФ, укотре запропонував зняти санкції з Росії, запроваджені у відповідь на анексію нею Криму та збройну агресію на сході України.

Про це він заявив в інтерв’ю газеті Tagesspiegel.

«Не годиться, що ми продовжуємо підтримувати санкції проти Росії. З одного боку, вони викликають історичні спогади в Росії, а з іншого - не змінюють російську політику…Особливо зараз, коли ми вступаємо через коронакризу у важкі економічні часи, нам потрібно більше співпраці. Тому безглузді санкції повинні зникнути», - заявив Шредер.

На зауваження репортера, що санкції є відповіддю Європи на анексію Криму, яка порушує міжнародне право, Шредер назвав це «неправильною відповіддю».

«Той, хто думає, що санкціями можна змусити Росію щось зробити, той помиляється. Жоден російський президент ніколи не поверне Крим Україні. Це реальність», - заявив він.

Читайте також: Росія не змінила поведінку на Донбасі попри обвал цін на нафту і COVID-19 – депутат Бундестагу

Водночас друг Путіна вважає, що Донбас - «це українська територія, і вона повинна залишатися такою». Однак мир у цьому регіоні, за баченням Шредера, можливий лише за умови федералізації України, надання її сходу більшої автономії, адже «хто на Донбасі або будь-де... буде довіряти поліцейському, який приїде з Києва».

Шредер наполягає на тому, що Європа «не має альтернативи розумним відносинам з Росією». А також погрожує, що в іншому випадку РФ тяжітиме до Китаю, у чому не зацікавлена ані Європа, ані Німеччина. Лобіст Кремля повторив заяви інших політиків про те, що «Росія потрібна для вирішення великих міжнародних питань», а також у питаннях енергетики та ринку.

 Фото: @picture-alliance/dpa

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-