У Дуди вважають, що скасування санкцій проти Росії зараз було би помилкою

У Дуди вважають, що скасування санкцій проти Росії зараз було би помилкою

Укрінформ
Санкції проти Росії потрібно розглядати в юридичних, а не економічних категоріях, і в нинішніх умовах їх скасування було би помилкою.

Про це заявив міністр канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський в інтерв’ю газеті Dziennik Gazeta Prawna.

"Сьогодні скасування санкцій було б помилкою... Зміна політики мала б зворотній ефект від очікуваного і закрила можливості, які відкриваються", - підкреслив Щерський.

Він зазначив, що дискусія про санкції проти Росії триває в середині ЄС, але попри це вони регулярно продовжуються. За його словами, це є відповіддю тих, хто дотримується права, по відношенню до тих, хто цього не робить.

"Тому зміна цього рішення (про санкції – ред.) має базуватися не на економічних підставах, а на тому, що право перестануть порушувати", - зазначив Щерський.

Читайте також: Росія попри санкції наростила експорт нафти до США - Welt

Він констатував, що деякі європейські компанії тиснуть на уряди своїх країн у питанні скасування санкцій, оскільки Росія їх не впускає на свій ринок, вимагаючи, аби їх лобінг у країнах посилився.

Міністр канцелярії президента Польщі зауважив, що Варшава не проти нормалізації відносин з Москвою, але за двох умов. По-перше, Росія повинна почати дотримуватися міжнародного права, зокрема поважати суверенітет і територіальну цілісність інших країн. По-друге, Польща не хоче, щоб якісь важливі міжнародні рішення приймалися без її участі.

Читайте також: Україна розчарована рішенням Ради Європи, яке унеможливлює санкції - МЗС

"Якраз у ці дні відзначаємо річницю Ялтинської конференції. Ми не погоджуємося на те, щоб Польщу лише інформували про результати переговорів, в яких вона не бере участі, а які її стосуються", - наголосив Щерський.

Він звернув увагу на тенденцію, що кількість прихильників теплих відносин з Росією на Заході більшає разом із зростанням географічної віддаленості від кордонів з РФ. Відтак подавати руку дружби Росії ці країни мають над головами сусідів Росії з ЄС, які до цієї дружби в нинішніх умовах ставляться скептично. Тому Росія спочатку повинна мати хороші відносини із своїми безпосередніми сусідами, лише у цьому випадку відносини ЄС з Росією будуть повновимірними.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-