Канада готується до ратифікації оновленої угоди про вільну торгівлю із США та Мексикою

Канада готується до ратифікації оновленої угоди про вільну торгівлю із США та Мексикою

Укрінформ
Канада наступного тижня розпочне офіційну процедуру ратифікації нової угоди про вільну торгівлю із США та Мексикою.

Про це під час пресконференції у Вінніпезі заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У понеділок ми внесемо підготовчий законопроєкт, а в середу - законопроєкт щодо ратифікації угоди”, - сказав Трюдо.

Він наголосив, що прискорення набуття угодою чинності є пріоритетом уряду, оскільки від неї залежать “мільйони робочих місць”.

Читайте також: США, Канада та Мексика повторно домовилися про умови вільної торгівлі

Трюдо також висловив сподівання, що опозиційні партії підтримають ратифікацію, оскільки без їх участі зробити це неможливо. “Ми нагадуємо усім в парламенті та по всій країні, наскільки важливо зміцнити найважливіші торгові відносини для майбутніх поколінь”, - зазначив прем’єр-міністр.

Як відомо, оригінальна Північноамериканська угода про вільну торгівлю була укладена між Мексикою, США та Канадою у 1994 році. До моменту припинення існування у 2018-ому вона залишалася найбільшою у світі регіональною зоною вільної торгівлі, з населенням в $478 мільйонів осіб і сукупним ВВП у розмірі $20,7 трильйона, тобто близько 30% світового ВВП. Перемовини про перегляд умов цієї угоди були розпочаті з ініціативи президента США Дональда Трампа й тривали понад два роки.

Мексика ще наприкінці грудня ратифікувала нову угоду, а на початку січня це зробив Сенат США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-