Уряд Франції готовий змінити пенсійну реформу на тлі протестів

Уряд Франції готовий змінити пенсійну реформу на тлі протестів

Укрінформ
Французький уряд розпочав переговори з профспілками щодо можливих змін пенсійної реформи, яка викликала хвилю протестів серед сотні тисяч робочих по всій країні.

Про це повідомляє АР.

"Французький уряд почав переговори з профспілками про можливі зміни в законопроєкті про пенсійну реформу, який викликав нищівні страйки та протести по всій країні", - йдеться в повідомленні.

Джерело в оточенні президента країни Еммануеля Макрона на умовах анонімності зазначило, що президент «не відмовиться від проєкту», але «бажає поліпшити його». Також наголошується, що Макрон не планує брати участь у переговорах.

Читайте також: Уряд Франції призначив нового уповноваженого щодо пенсійної реформи

Як відомо, по всій Франції триває загальнонаціональний страйк і масові акції протесту проти урядової пенсійної реформи.

Запропонована урядом Франції пенсійна реформа передбачає збереження мінімального (легального) віку виходу на пенсію - 62 роки. Але для нарахування повних виплат потрібно буде працювати до досягнення так званого року вирівнювання, тобто 64 роки. Щоправда, це стосуватиметься тільки тих, хто народився після 1975 року.

В уряді пояснюють, що мета фактичного підвищення віку виходу на пенсію на два роки — необхідність збалансування пенсійного бюджету.

Читайте також: У Франції проти пенсійної реформи страйкують вже 13 днів

Щоб громадяни працювали на два роки довше, уряд пропонує ввести систему заохочень і бонусів. Водночас гарантуватиметься мінімальний розмір пенсії в 1000 євро для тих, хто матиме мінімальний стаж.

Реформа також передбачає створення єдиної пенсійної системи, замість 42 пенсійних планів для різних категорій працівників, які існують сьогодні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-