Стали відомі деталі проєкту резолюції ПА НАТО з Афганістану

Стали відомі деталі проєкту резолюції ПА НАТО з Афганістану

Укрінформ
За результатами другого для Парламентської Асамблеї НАТО законодавці закликали до створення в Афганістані самостійних і професійних збройних сил, а також підтримання миру і стабільності в країні шляхом подальшого виділення військ і обладнання.

Про це йдеться в пресрелізі ПА НАТО по Афганістану.

"Законодавці закликають НАТО і її партнерів створити дієздатні, самостійні та професійні військові сили, що працюють над створенням умов для тривалого миру і стабільності в Афганістані", - йдеться в проєкті резолюції, яка має бути прийнята в понеділок.

Читайте також: Україна, Іран і Афганістан: визначені головні теми Асамблеї НАТО в Лондоні

У резолюції законодавці також наголосили на необхідності продовжувати виділяти Афганістану війська та обладнання "до тих пір, поки не буде досягнуто мирну угоду, яка забезпечить необхідну противагу тривалим зусиллям повстанських угруповань, спрямованих на підрив потенційного мирного врегулювання".

Політики також закликали підтримати «інклюзивні внутрішньоафганські мирні переговори й допомогти в підтримку укладеної мирної угоди шляхом надання довгострокової фінансової та технічної допомоги для розв'язання постконфліктних проблем, таких як реінтеграція колишніх бойовиків руху Талібан в суспільство, сприяння економічному зростанню, а також розвиток афганської національної поліції».

Читайте також: Теракт в Афганістані: десять загиблих, серед них дитина

Як зазначається, засідання ПА НАТО у Лондоні відбулося через кілька днів після президентських виборів в Афганістані в умовах глибокої політичної невизначеності. Мирні переговори під керівництвом США з талібами в цьому році майже зробили прорив, проте минулого місяця зазнали невдачі після того, як повстанці взяли на себе відповідальність за напад в Кабулі, в результаті якого загинули 12 осіб, у тому числі американський солдат.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-