"Коктейлі Молотова" та сльозогінний газ: в Еквадорі - сутички між активістами і поліцією

Укрінформ
На вулицях столиці Еквадору Кіто проходять акції протесту за участю тисяч людей, демонстранти вступають у зіткнення з поліцією.

Про це повідомляє ВВС Україна.

"Демонстранти кидають "коктейлі Молотова" та каміння в спецзагони поліції, поліцейські відповідають сльозогінним газом та лупцюванням людей", - ідеться у повідомленні.

Як зазначається, протести, що розпочалися з невдоволення громад індіанців скасуванням цін на пальне, заходами жорсткої економії, перетворились у масштабні акції непокори з вимогою відставки президента Леніна Морено, до яких долучилися студенти.

За час протестів щонайменше дві людини загинули, десятки дістали поранення.

Через демонстрації президент мусив залишити столицю і перенести роботу уряду в місто Гуаякіль на березі Тихого океану, подалі від епіцентру протестів.

У середу демонстранти спробували штурмувати парламент країни в Кіто.

Ленін Морено був обраний президентом Еквадору навесні 2017 року. Він відомий як єдиний у світі лідер держави, що пересувається на інвалідному візку, є автором кількох книг зі сміхотерапії та теорії гумору, засновником фонду для підтримки гумору як стилю життя в країні.

Морено прийшов до влади як кандидат лівих сил та під лівими гаслами. Його підтримував Рафаель Корреа, який керував країною у 2007-2017 роках та був союзником президента Венесуели Уго Чавеса (1999-2013 рр.) в регіоні.

Проте через кілька місяців при владі Морено повністю змінив курс попередника, став союзником США в регіоні, посварився з Корреа та Венесуелою, а 2019 року видав правоохоронцям Джуліана Ассанжа, який кілька років переховувався в посольстві Еквадору у Лондоні.

Минулого тижня президент Еквадору оголосив надзвичайний стан у країні. Хоча він каже, що готовий до діалогу з демонстрантами, в інтерв'ю BBC Mundo Морено зазначив, що за протестами начебто стоїть експрезидент Корреа і Венесуела.

Читайте також: У Еквадорі через масові протести ввели надзвичайний стан

Як зазначається, за останню чверть століття повстання за участю індіанців призвели до відставки або втечі вже трьох президентів Еквадору.

Фото: GETTY IMAGES

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-