Brexit: у ЄС вважають, що з Британією ще можна домовитися

Brexit: у ЄС вважають, що з Британією ще можна домовитися

Фото
Укрінформ
ЄС залишається відкритим для конструктивних пропозицій Лондона щодо виходу Великої Британії з Євроспільноти.
Про це заявив головний переговірник ЄС щодо Brexit Мішель Барньє після зустрічі у Берліні з міністром закордонних справ ФРН Гайко Маасом, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми залишаємося відкритими для пропозицій… Ми готові вислухати нові ідеї британського уряду щодо бекстопу», - наголосив Барньє, який днями провів переговори з прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном.

Він підкреслив, що Європі потрібна визначеність, а новий уряд у Лондоні хоче скасувати домовленості, досягнуті Терезою Мей щодо принципових умов, та «це неприйнятно». Зокрема, принциповими є збереження відкритого кордону між Ірландією та Північною Ірландією (режим бекстоп) заради стабільності в регіоні, а також захист внутрішнього ринку ЄС. Нині ж важко знайти рішення, яке враховувало би всі умови бекстопу, визнав представник ЄС.

Він додав, що сторони продовжать технічні переговори.

Переговори Мішеля Барн'є з Гайко Маасом у Берліні / Фото: Ольга Танасийчук, Укрінформ

У свою чергу, Маас наголосив, що 27 країн ЄС мають виступати як одна сила на переговорах. Він нагадав, що минулого тижня в Люксембурзі та Брюсселі британська сторона представила нові пропозиції, що вже є кроком уперед.

На думку німецького міністра, ще є надія, що вихід Британії з ЄС відбудеться врегульовано, а 27 країн Євросоюзу зроблять усе можливе для цього.

Обидва дипломати також зауважили, що шкодують з приводу рішення громадян Великої Британії, однак поважають його.

Читайте також: Джонсон не обіцяє прориву щодо Brexit на Генасамблеї ООН

Як повідомлялося, раніше прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон запропонував Європейському Союзу розпочати нові переговори щодо угоди про вихід Brexit. Він хоче переглянути, зокрема, ту частину договору, що стосується узгодженого між ЄС і урядом Терези Мей тимчасового режиму вільної торгівлі між членом ЄС Ірландією та Північною Ірландією, що входить до складу Сполученого Королівства - так званий запасний варіант, або backstop.

Попервах Велика Британія мала вийти з ЄС 29 березня. У квітні Лондону була надана відстрочка до 31 жовтня. Джонсон має намір реалізувати Brexit до цього терміну за будь-яких обставин, у тому числі і без угоди.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-