Мінськ спростовує

Мінськ спростовує "створення конфедерації" Росії і Білорусі

Укрінформ
Слова про те, що Білорусь і РФ можуть об'єднатися в конфедеративну державу на рівні економік, Мінськ розцінює як "журналістські штампи".

Так прессекретар президента Білорусі Наталя Ейсмонт прокоментувала "Нашій Ниві" інформацію про програму економічної інтеграції Білорусі та Росії, яку поширив російський "Коммерсантъ".

"Усі гучні терміни, що використовуються у наведеній статті, - конфедерація, федерація і т.д. - ми б запропонували оцінювати як порожні журналістські штампи. А в цілому в інтеграційній роботі, яка зараз ведеться, сторони виходять з тих реалій, які мають, тобто з досягнутого рівня взаємодії", - вважає Ейсмонт.

"Це святе! Червоні прапорці - це суверенітет і незалежність кожної з країн. А в інтеграційних процесах ми йдемо на ті кроки, які економічно доцільні. Жодних спільних органів не створюється — до цього країни не готові", - заявила вона.

За її словами, "що стосується питання про "вкидання" - програма стане програмою тільки тоді, коли її підпишуть президенти і вона буде прийнята на вищій держраді в грудні — знову ж таки, якщо сторони будуть до цього готові. Поки що робота триває", - додала представник білоруського президента.

Читайте також: Україна отримала від Росії €3,5 мільйона компенсації за "брудну"нафту

Як повідомлялося раніше, газета "Коммерсантъ" написала, що програма інтеграції РФ і Білорусі передбачає часткове об'єднання економічних систем країн з січня 2021 року, включаючи перехід на єдиний Податковий кодекс, створення "єдиного регулятора" енергетичного ринку й об'єднання митної політики.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-