У Празі вирішують долю пам’ятника маршалу Конєву

У Празі вирішують долю пам’ятника маршалу Конєву

Укрінформ
У чеські столиці не вщухають дискусії довкола пам’ятника маршалу Конєву в районі Прага-6.

Ситуацію досліджує Seznamzpravy.

«Що робити зі статуєю радянського маршала Івана Конєва на площі Інтербригад? Асамблея району Прага-6 обговорить це вже в четвер. Політики пропонують кілька варіантів, але єдиної думки немає», - йдеться у матеріалі.

Депутати шести політсил, представлених в раді району Праги-6 сядуть за стіл переговорів, щоб вирішити ситуацію.

Представник партії влади АNО Мартін Полах заявив, що виступає за збереження статус-кво: достатньо, щоб поруч зі статуєю були розміщені знаки, на яких стисло відбито військову діяльність Конєва. Це участь у визволенні більшої частини Чехії, включаючи допомогу в Празькому повстанні - і водночас придушення повстання в Угорщині в 1956 році та вторгнення військ Варшавського договору в Чехословаччину в 1968-му.

Читайте також: У Празі закрили брезентом пам’ятник Конєву

Ондржей Душек, голова Клубу TOP 09 та Християнсько-демократичної партії, вважає за доцільне замінити статую маршала Конева новим пам’ятником, присвяченим тим, хто сприяв визволенню Праги наприкінці Другої світової війни. Він підтримує варіант перенесення статуї на територію посольства Росії.

Раніше мер Праги-6 Ондржей Коларж (правоцентристська партія ТОП 09), запропонував перенести статую на територію російського диппредставництва.

Партія піратів пропонує провести референдум щодо долі цієї статуї, заявив представник цієї політсили Ондржей Храст. Такої самої думки, до речі, дотримується віце-прем’єр та глава МВС Чехії Ян Гамачек.

Читайте також: Прага запропонує Москві забрати пам'ятник маршалу Конєву

Представники Громадянської демократичної партії (ODS) та руху «Старости і незалежні» (STAN) ще не визначили своєї позиції.

Тим часом міністр закордонних справ Чехії Томаш Петршічек заявив, що одним з варіантів може стати перевезення статуї до Росії (це запропонувала дочка Конєва).

Як повідомляв Укрінформ, 22 серпня статую Конєва вкотре облили червоною фарбою. Ондржей Коларж відмовився відмивати її коштом району та розпорядився обгорнути монумент брезентом.

Читайте також: Скандал із пам'ятником Конєву: РФ назвала мера одного з районів Праги нацистом

Російські політики, зокрема міністр культури РФ Мединський, негайно звинуватили його мало не в «нацизмі». А МЗС Росії 11 вересня оприлюднило заяву, в якій звинуватило деяких чеських політиків у розпалюванні «війни» проти радянських символів.

У Чехії засудили ці висловлювання. Міністр Петршічек заявив журналістам, що такі коментарі не допомагають будувати добрі відносини між країнами. Він також застеріг, що конфлікт може розділити чеське суспільство, натякнувши, що «це те, чого, можливо, хочуть наші партнери».

У МЗС Чехії зазначають, що цей пам'ятник не є військовим похованням, які підпадають під дію міжурядового договору між ЧР і РФ про взаємну охорону військових могил. Отже, на нього не поширюються інший захист у рамках міжнародного права - пам’ятник перебуває виключно у віданні органів місцевого самоврядування.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-