Боротьба з корупцією: у Раді Європи розкритикували Німеччину

Боротьба з корупцією: у Раді Європи розкритикували Німеччину

Укрінформ
Група держав проти корупції Ради Європи (GRECO) застосувала до Німеччини спеціальну процедуру у зв'язку із вкрай низьким і неприйнятним прогресом у виконанні рекомендацій в антикорупційній сфері.

Про це йдеться в оприлюдненій у понеділок доповіді щодо запобігання корупції серед німецьких парламентаріїв, суддів та прокурорів, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Страсбурзі.

«GRECO дійшло висновку про «загальний вкрай низький рівень дотримання» рекомендацій від 2015 року», - заявили у Раді Європі.

Як наголошується, це є «глобально незадовільно». Відтак, GRECO застосувало до Німеччини «процедуру щодо недотримання». Вона передбачає подання німецькою делегацією доповіді про прогрес з імплементації чинних рекомендацій відносно, зокрема, депутатів федерального парламенту Бундестагу не пізніше 30 червня 2020 року.

В оприлюдненій сьогодні доповіді відзначається, що жодна з чотирьох рекомендацій із запобігання корупції серед німецьких парламентаріїв не була повністю виконана.

Читайте також: У Раді Європи вважають незадовільною боротьбу Угорщини з корупцією

Головні занепокоєння GRECO відносно Бундестагу пов'язані з недостатньою прозорістю законодавчого процесу, реєстрацією лобістів та інших третіх осіб, які можуть мати вплив на діяльність депутатів, пізня публікація законопроектів та інші.

За правилами GRECO, якщо рівень імплементації рекомендацій є дуже низьким, то відносно країни застосовується так звана процедура щодо недотримання. Вона включає декілька етапів, серед яких останнім є публічна заява про недотримання країною рекомендацій. Цей фінальний етап в історії GRECO вперше було застосовано лише відносно Білорусі.

Окрім Німеччини, ця процедура застосовувалася GRECO відносно Білорусі, Угорщини, Люксембургу, Ірландії, Туреччини, Румунії, Португалії, Чехії, Данії, Франції, Північної Македонії та Австрії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-