США: Туреччина втратить винищувач F-35, якщо придбає у Росії систему ППО

США: Туреччина втратить винищувач F-35, якщо придбає у Росії систему ППО

Укрінформ
Якщо Туреччина не відмовиться від планів придбання російської системи ППО, США не дозволять збройним силам країни використовувати літак F-35 та брати участь у програмах його розвитку.

Про це заявила у Брюсселі посол США в НАТО Кей Бейлі Хатчісон., передає Голос Америки.

«Все свідчить про те, що Росія збирається доставити систему до Туреччини, і це матиме наслідки... Матиме місце виключення (Туреччини – ред) з системи F-35, ми не можемо дозволити, щоб проникнення С-400 до Альянсу, завдало шкоди проекту F-35, або дестабілізувало його», – сказала Хатчісон.

Вашингтон і його союзники закликали члена Анкару не приймати систему С-400. У США вважають, що використання системи може дозволити їй навчитися розпізнати F-35, які побудовані таким чином, щоб уникати відстеження ворожими радарами та датчиками тепла.

Читайте також: США розглядають три пакети санкцій проти Анкари за російські С-400

Президент Турецької Республіки Таїп Ердоган у вівторок повторно пообіцяв здійснити придбання С-400, попри занепокоєння союзників.

«Ми сподіваємося, що почнемо отримувати системи С-400, які ми купили в Росії, наступного місяця, – сказав Ердоган членам своєї партії в парламенті. – Туреччина не є країною, якій потрібно шукати дозволу або схилятися перед тиском. С-400 безпосередньо пов’язані з нашим суверенітетом, і ми не зробимо жодного кроку назад».

Читайте також: Ердоган каже, що рішення щодо російських С-400 пов'язане з суверенітетом Туреччини

Туреччина заявила, що її угода з Росією щодо С-400 є остаточною, посиливши при цьому дипломатичний розкол із США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-