Країни Балтії до 2025 року від'єднаються від електромереж РФ

Країни Балтії до 2025 року від'єднаються від електромереж РФ

Укрінформ
Прем'єр-міністри Латвії, Литви, Естонії, Польщі й представники Єврокомісії 20 червня затвердять календар робіт з відключення електромереж країн Балтії від пострадянської системи і синхронізації з системами Західної Європи.
Про це повідомляє портал Delfi з посиланням на радника президента Литви Далі Грібаускайте Неріюса Аляксеюнаса.

"Визначений дуже конкретний календар (з відключення електромереж країн Балтії від пострадянської системи і синхронізації з системами Західної Європи, - ред.), хто, що і в які терміни має зробити", - сказав дипломат.

За його словами, політична дорожня карта буде підписана в Брюсселі перед самітом Євросоюзу. В угоді визначено, що синхронізація має бути реалізована не пізніше 2025 року, а ЄК візьме участь у переговорах з Росією і Білоруссю, щоб забезпечити безпроблемне відключення.

Електромережі Латвії, Литви та Естонії зараз діють в синхронному режимі у так званому кільці пострадянської електроенергетичної системи БРЕЛЛ (Білорусь, Росія, Естонія, Латвія, Литва) і залежать від диспетчерської у Москві і електромереж Росії.

Читайте також: Грібаускайте в останньому зверненні закликала й надалі підтримувати Україну

Після узгоджень країни Балтії у 2018 році вирішили, що будуть синхронізуватися із Західною Європою через Польщу.

Зараз між Литвою і Польщею вже діє електроенергетична перемичка LitPol Link, однак потужності хочуть посилити за допомогою прокладення нової морської перемички.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-