Клімкін застерігає — Молдова може перетворитися на новий російський плацдарм

Клімкін застерігає — Молдова може перетворитися на новий російський плацдарм

Укрінформ
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін занепокоєний складною політичною ситуацією в Молдові, що несе загрозу для українського півдня.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Нам реально небайдуже, що відбувається у сусідній Молдові. Ми це дуже пильно моніторимо. Завтра в Кишиневі буде Віктор Крижанівський, що відповідає за координацію зусиль з Придністровського врегулювання і дуже добре знається на молдовському контексті. Непокоїть, що сьогодні постійно збільшується ймовірність та відповідні ризики "добрих послуг" з боку зовнішніх гравців. На жаль, більше посередництва – менше суб’єктності", - зазначив Клімкін.

Він підкреслив, що Україні потрібна європейська демократична Молдова, і зовсім не підходить "перспектива нового російського плацдарму, який створюватиме загрозу для українського півдня". 

Читайте також: Демократична партія Молдови кличе нову коаліцію на переговори

Як повідомляв Укрінформ, у суботу, 8 червня, в парламенті Молдови повідомили про створення тимчасової коаліції, до складу якої увійшли депутати з фракцій Партії соціалістів і політичного блоку "ACUM" (під угодою підписалися 60 депутатів). Всього в парламенті Молдови - 101 депутат.

На засіданні був обраний спікер парламенту - голова Партії соціалістів Зінаїда Гречаний, а також затверджений новий склад уряду на чолі з Майєю Санду.

Однак Конституційний суд Молдови виніс вердикт про визнання неконституційними всіх ухвалених нинішнім складом парламенту 8 червня і в наступний період рішень, постанов і законодавчих актів. Інстанція вже винесла вердикти про неконституційність обрання Зінаїди Гречаний спікером, а Майї Санду прем'єр-міністром.

У неділю, 9 червня, Конституційний суд тимчасово відсторонив від посади президента Ігоря Додона за його відмову розпустити парламент і призначити дострокові вибори, призначивши тимчасовим виконувачем обов'язків президента заступника голови Демократичної партії Павла Філіпа. Філіп, в свою чергу, підписав указ про розпуск парламенту і про призначення дострокових виборів на 6 вересня цього року.

Зі свого боку парламент Молдови визнав незаконними всі рішення Конституційного суду і оголосив поза законом уряд Філіпа і Демпартію.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-