Демократична партія Молдови кличе нову коаліцію на переговори

Демократична партія Молдови кличе нову коаліцію на переговори

Укрінформ
Демократична партія Молдови запросила на переговори представників Партії соціалістів і політичного блоку «ACUM», щоб знайти рішення з подолання політичної кризи.

Про це на брифінгу в Кишиневі заявив заступник голови партії Андріан Канду, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

«Як рекомендують нам партнери, ми запрошуємо до політичного діалогу сьогодні парламентські партії - представників Партії соціалістів і блоку «ACUM». Демпартія вже створила команду для переговорів, до якої не входять керівники партії», - зазначив Канду.

Читайте також: Політична криза у Молдові: США закликають до переговорів усі партії

За його словами, в Молдові склалася двоїста ситуація, коли, з одного боку, є рішення про розпуск парламенту, призначена дата дострокових виборів, а з іншого - є депутати, які «наполягають на певних діях».

Представники Партії соціалістів і політичного блоку «ACUM» поки що ніяк не прокоментували заяву Канду.

Як повідомляв Укрінформ, у суботу, 8 червня, в парламенті Молдови повідомили про створення тимчасової коаліції, до складу якої увійшли депутати з фракцій Партії соціалістів і політичного блоку «ACUM» (під угодою підписалися 60 депутатів). Всього в парламенті Молдови - 101 депутат.

На засіданні був обраний спікер парламенту - голова Партії соціалістів Зінаїда Гречаний, а також затверджений новий склад уряду на чолі з Майєю Санду.

Однак, Конституційний суд Молдови виніс вердикт про визнання неконституційними всіх ухвалених нинішнім складом парламенту 8 червня і в наступний період рішень, постанов і законодавчих актів. У тому числі і про неконституційність призначення спікера і прем'єр-міністра.

У неділю, 9 червня, Конституційний суд тимчасово відсторонив від посади Ігоря Додона за його відмову розпустити парламент і призначити дострокові вибори, призначивши тимчасовим виконувачем обов'язки президента заступника голови Демократичної партії Павла Філіпа. Філіп, в свою чергу, підписав указ про розпуск парламенту і про призначення дострокових виборів на 6 вересня цього року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-