Політична криза у Молдові: США закликають до переговорів усі партії

Політична криза у Молдові: США закликають до переговорів усі партії

Укрінформ
Державний департамент США закликав всі партії Молдови проявити стриманість і врегулювати політичну кризу шляхом переговорів.
Про це йдеться у заяві речника Держдепу Моргана Ортагуса, яке посольство США в Молдові опублікувало в Facebook.

"Сполучені Штати закликають всі партії Молдови проявити стриманість і домовитися про шляхи просування вперед за допомогою політичного діалогу. Парламентські вибори 24 лютого були конкурентними і у відповідності з основними правами. Воля народу, виражена на цих виборах, повинна дотримуватися без втручання", - зазначається у повідомленні.

Читайте також: ЄНП закликає до мирної передачі влади в Молдові

У США наголосили, що забезпечення процвітаючого та демократичного майбутнього для Молдови та її громадян є загальною метою, яку Сполучені Штати продовжать підтримувати.

Як повідомляв Укрінформ, у суботу, 8 червня, в парламенті Молдови повідомили про створення тимчасової коаліції, до складу якої увійшли депутати з фракцій Партії соціалістів і політичного блоку «ACUM» (під угодою підписалися 60 депутатів). Усього в парламенті Молдови - 101 депутат.

На засіданні було обрано спікера парламенту - голову Партії соціалістів Зінаїду Гречану, а також затверджено новий склад уряду на чолі з Майєю Санду.

Того ж дня Конституційний суд Молдови виніс вердикт про визнання неконституційними всіх прийнятих нинішнім складом парламенту 8 червня і в наступний період рішень, постанов і законодавчих актів. Інстанція вже винесла вердикти про неконституційність обрання Гречаної спікером, а Санду - прем'єр-міністром.

У неділю, 9 червня, Конституційний суд тимчасово відсторонив від посади Ігоря Додона за його відмову розпустити парламент і призначити дострокові вибори, призначивши тимчасово виконуючим обов'язки президента заступника голови Демократичної партії Павла Філіпа. Філіп, у свою чергу, підписав указ про розпуск парламенту і призначення дострокових виборів на 6 вересня цього року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-