ЄНП закликає до мирної передачі влади в Молдові

ЄНП закликає до мирної передачі влади в Молдові

Укрінформ
Лідер Європейської народної партії Джозеф Дол закликав Демократичну партію Молдови забезпечити негайну мирну передачу влади в країні.

Про це політик написав у Twitter.

"Демократична партія Молдови має негайно й мирно передати владу парламенту та уряду, які представляють волю більшості народу. Відучора Республіка Молдова більше не є захопленою державою, і настав час усвідомити це", - написав Дол.

З аналогічним закликом виступив румунський політик, колишній член Європейської народної партії Крістіан Преда.

Читайте також: Політична криза в Молдові: Ягланд хоче роз'яснень Венеційської комісії

Як повідомляв Укрінформ, у суботу, 8 червня, в парламенті Молдови повідомили про створення тимчасової коаліції, до складу якої увійшли депутати з фракцій Партії соціалістів і політичного блоку «ACUM» (під угодою підписалися 60 депутатів).Усього в парламенті Молдови - 101 депутат.

На засіданні було обрано спікера парламенту - голову Партії соціалістів Зінаїду Гречаний, а також затверджено новий склад уряду на чолі з Майєю Санду.

Однак Конституційний суд Молдови виніс вердикт про визнання неконституційними всіх прийнятих нинішнім складом парламенту 8 червня і в наступний період рішень, постанов і законодавчих актів. Інстанція вже винесла вердикти про неконституційність обрання Зінаїди Гречаний спікером, а Майї Санду - прем'єр-міністром.

У неділю, 9 червня, Конституційний суд тимчасово відсторонив від посади Ігоря Додона за його відмову розпустити парламент і призначити дострокові вибори, призначивши тимчасово виконуючим обов'язки президента заступника голови Демократичної партії Павла Філіпа. Філіп, у свою чергу, підписав указ про розпуск парламенту і про призначення дострокових виборів на 6 вересня цього року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-