Росія визнала новий уряд Молдови

Росія визнала новий уряд Молдови

Укрінформ
Міністерство закордонних справ Росії оприлюднило офіційну заяву, в якій визнало нову коаліцію у складі проросійських соціалістів і проєвропейського блоку ACUM, а також новий уряд Молдови на чолі з Майєю Санду.
Про це повідомляється на сайті МЗС Росії.

"У Москві вітають формування в Республіці Молдова правлячої коаліції і уряду", - йдеться у заяві російського МЗС.

В МЗС РФ називають нові органи влади в Молдові "демократично обраними" і висловлюють надію на співпрацю з "відновленням взаємовигідних російсько-молдавських зв'язків". Заявляється також, що "єдино можливим шляхом вирішення внутрішньополітичної кризи в Молдові" в РФ вважають діалог всіх відповідальних політичних сил.

Читайте також: Політична криза у Молдові: США закликають до переговорів усі партії

Як повідомляв Укрінформ, у суботу, 8 червня, в парламенті Молдови повідомили про створення тимчасової коаліції, до складу якої увійшли депутати з фракцій Партії соціалістів і політичного блоку «ACUM» (під угодою підписалися 60 депутатів). Всього в парламенті Молдови - 101 депутат.

На засіданні був обраний спікер парламенту - голова Партії соціалістів Зінаїда Гречаний, а також затверджений новий склад уряду на чолі з Майєю Санду.

Однак Конституційний суд Молдови виніс вердикт про визнання неконституційними всіх ухвалених нинішнім складом парламенту 8 червня і в наступний період рішень, постанов і законодавчих актів. Інстанція вже винесла вердикти про неконституційність обрання Зінаїди Гречаний спікером, а Майї Санду - прем'єр-міністром.

У неділю, 9 червня, Конституційний суд тимчасово відсторонив від посади президента Ігоря Додона за його відмову розпустити парламент і призначити дострокові вибори, призначивши тимчасовим виконувачем обов'язків президента заступника голови Демократичної партії Павла Філіпа. Філіп, в свою чергу, підписав указ про розпуск парламенту і про призначення дострокових виборів на 6 вересня цього року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-