Кандидатів на ключові посади в європейських інституціях визначать до червня - Туск

Кандидатів на ключові посади в європейських інституціях визначать до червня - Туск

Укрінформ
Неформальна вечеря лідерів країн ЄС, яка відбулася 28 травня у Брюсселі, не дала відповіді щодо визначення кандидатів на ключові посади в європейських інституціях.

За словами Президента Європейської ради Дональда Туска, під час зустрічі глави держав та урядів ЄС обговорювали процедуру вибору таких кандидатів, а не конкретні імена, «ясність» щодо яких може бути досягнута вже у червні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Зараз я розпочну консультації з Європейським парламентом, як це передбачено Угодою ЄС. Для початку цього процесу я вже запропонував зустрітися з представниками Конференції президентів Європарламенту (лідерами політичних груп ЄП - ред), як тільки вони будуть готові. Паралельно я буду також проводити консультації з членами Європейської Ради, з приводу майбутнього Президента Європейської Комісії, майбутнього Президента Європейської Ради та європейського Центробанку, як і Високого представника ЄС. Обіцяю бути настільки відкритим і прозорим у цій роботі, наскільки це можливо. Сподіваюся, що на цій основі ми зможемо внести ясність щодо всіх цих постів уже у червні», - зазначив Дональд Туск.

Читайте також: Євровибори у Польщі: перемога Качинського та фіаско “друзів Путіна”

Він нагадав положення Угоди ЄС, за якими Європейська Рада має запропонувати, а Європейський Парламент має обрати такі ключові кандидатури.

«Майбутній Президент Єврокомісії повинен мати підтримку обох інституцій, - відповідно, отримати більшість в Європейській Раді і більшість в Європейському Парламенті. Ми також обговорили баланси, які є необхідними, щоб відобразити розмаїття Євросоюзу в тому що стосується географії, розміру країн, гендерного та політичного складу. Це буде наш головний підхід», - зауважив Президент Європейської Ради.

Читайте також: На виборах до ЄП не справдилися прогнози щодо успіху популістів і євроскептиків - Порошенко

Відповідаючи на запитання журналістів, він зазначив, що особисто виступає за ідею дотримання гендерної рівності при призначенні ключових посадовців ЄС, серед яких має бути принаймні дві жінки. За словами Дональда Туска, більшість лідерів країн ЄС підтримують таку ідею. Він також зауважив, що посада Голови Європейського центробанку не має бути партійною, адже ця структура, за визначенням, має бути незалежною інституцією, в тому числі – вільною від політичних впливів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-