Молдова в ОБСЄ нагадала: російські війська незаконно перебувають у Придністров'ї

Молдова в ОБСЄ нагадала: російські війська незаконно перебувають у Придністров'ї

Укрінформ
Перебування Оперативної групи російських військ у Придністров'ї є незаконним, тому РФ зобов'язана беззастережно вивести свої війська і озброєння з цієї території.
Про це поінформували в Посольстві Молдови у Відні за підсумками участі постійного представника країни в ОБСЄ, посла Віктора Осипова у Форумі з питань співробітництва в сфері безпеки, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

«Перебування Оперативної групи російських військ на території Придністров'я є незаконним, отже, Російська Федерація зобов'язана беззастережно вивести свої війська і озброєння з Молдови. Посилання російської влади на Угоду від 1992 року про принципи мирного врегулювання Придністровського конфлікту є безпідставними, оскільки в документі 1992 року немає жодної згадки про перебування на території Придністровського регіону Молдови російських військ і озброєння », - йдеться в повідомленні.

У дипломатичному відомстві Молдови підкреслили при цьому, що мова йде не про російський військовий миротворчий контингент в Зоні безпеки на Дністрі (близько 400 військовослужбовців), а про розквартировану в Придністров'ї Оперативну групу російських військ (понад 1400 військовослужбовців).

Читайте також: ОБСЄ закликає активніше вирішувати Придністровський конфлікт

Осипов нагадав також і про резолюцію Генеральної асамблеї ООН 2018 року про беззастережне виведення російських військ з території Республіки Молдова.

Як повідомляв Укрінформ, на території невизнаного Придністров'я розквартирована Оперативна група російських військ (понад 1400 осіб), а на військових складах в селі Ковбасна (Кобасна) Рибницького району ще з радянських часів зберігається понад 20 тисяч тонн боєприпасів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-