Сейм Польщі посилив покарання за сексуальні злочини проти дітей

Сейм Польщі посилив покарання за сексуальні злочини проти дітей

Укрінформ
Сейм Польщі прийняв рішення посилити кримінальну відповідальність за сексуальні злочини проти неповнолітніх.

За відповідний урядовий законопроект проголосували 263 депутати нижньої палати польського парламенту, в основному з правлячої коаліції, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

У голосуванні не взяли участь депутати найбільшої опозиційної фракції “Громадянська платформа-Європейська коаліція” (PO-KE), яка вважає, що цей законопроект не передбачає ефективної боротьби з сексуальними злочинами проти неповнолітніх.

Зокрема, законом передбачається, що за зґвалтування дитини до 16-ти років загрожуватиме до 30-ти років або довічне ув’язнення, а злочини педофілії не матимуть терміну давності. Крім того, проектом закону передбачається скасування умовних термінів ув’язнення для педофілів, а в реєстр сексуальних злочинців вписуватиметься також їхня професія.

Закон тепер потрапить на розгляд Сенату країни.

Прийняття закону у прискореному темпі стало наслідком гучного скандалу, який вибухнув кілька днів тому в Польщі, після оприлюднення в Інтернеті двогодинного документального фільму про педофілію у польській римо-католицькій церкві і намагання церковних ієрархів приховати ці злочини.

З моменту оприлюднення 11 травня документального фільму режисера Томаша Секельського “Тільки не говори нікому” в мережі Youtube його вже подивилися понад 18 млн людей.

У фільмі жертви священиків-педофілів розповідають про те, що вони пережили в дитинстві, і зустрічаються зі своїми кривдниками багато років потому. У фільмі описано кілька випадків сексуального знущання з неповнолітніх з боку священиків, що відбувалися в минулому, або зовсім недавно. Режисер також звертає увагу, що церковні ієрархи намагалися приховувати факти сексуального використання дітей і захищати священиків-педофілів від кримінального переслідування.

Читайте також: У Раді Європи вкотре закликали протидіяти дискримінації за ознакою орієнтації

Своє обурення фактами, викладеними у фільмі, вже висловили впливові польські політики, включно з президентом Анджеєм Дудою, журналісти, громадські активісти.

Свій жаль і співчуття жертвам-педофілів висловили також ієрархи римо-католицької церкви в Польщі. З цього приводу Конференція єпископату Польщі скликає на 22 травня засідання постійної ради, під час якої першочерговим питанням буде проблема сексуальних злочинів проти неповнолітніх у церкві.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-