Росія підірвала довіру, необхідну для нових домовленостей – Держдеп

Росія підірвала довіру, необхідну для нових домовленостей – Держдеп

Укрінформ
Систематичні порушення Москвою міжнародних договорів, у тому числі, що забезпечують глобальну безпеку, підірвали довіру, яка має бути підґрунтям для укладання угод надалі.

Про це заявила в середу заступник державного секретаря США з питань контролю над озброєннями та міжнародної безпеки Андреа Томпсон, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Впродовж останніх кількох років Росія вживала заходів, які створюють реальні виклики для наших двосторонніх відносин і поглиблюють дефіцит довіри до РФ. Москва продовжує порушувати низку зобов'язань у сфері контролю над озброєннями", - наголосила представник Держдепу у вступному слові на слуханнях у Комітеті з питань міжнародних відносин Сенату США.

Читайте також: НАТО готується до світу без "ракетного договору" - Столтенберг

Вона підкреслила, що це "підриває довіру, яку Сполучені Штати покладають в основу договорів із Росією, включно з тими, які служили інтересам глобальної безпеки впродовж багатьох років".

У цьому зв'язку заступник держсекретаря нагадала, що росіяни ще у 2004 році почали ініціювати процес виходу з Договору про скорочення ракет середньої та малої дальності (РСМД). У 2013-му США відкрито почали заявляти про порушення Росією цього угоди, однак Москва не реагувала на це й заперечувала порушення зі свого боку. У підсумку Сполучені Штати були вимушені вийти з ДРСМД.

Читайте також: РФ зруйнувала всю систему контролю над озброєннями - Клімкін

Водночас, Томсон нагадала про те, що з Росією продовжує дію договір СНО-ІІІ щодо взаємного скорочення стратегічних ядерних озброєнь.

"Хоча дехто може стверджувати, що його треба продовжити, ми маємо бути обережними в оцінюванні всіх складнощів та змін в середовищі безпеки, яке змінилося з моменту підписання Договору у 2010 році", - підкреслила представник Держдепартаменту США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-