Молдова хоче отримати доступ на військові склади РФ у Придністров'ї

Молдова хоче отримати доступ на військові склади РФ у Придністров'ї

Укрінформ
Кишинів наполягає на проведенні ознайомчого візиту на території російських військових складів у селі Колбасна Рибницького району (Придністровський регіон), де зберігаються понад 20 тисяч тонн боєприпасів.

Про це заявила віце-прем'єр Молдови з питань реінтеграції Кристина Лєснік за підсумками переговорів зі Спеціальним представником ОБСЄ з Придністровського врегулювання Франко Фраттіні, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в РМ.

«Для нас особливе значення має як національна, так і регіональна безпека. Російські військові склади з боєприпасами розташовані недалеко від українського кордону. У нас не було і немає чіткого звіту про те, які боєприпаси і в якій кількості зберігаються на цих складах. Не виключено, що ці боєприпаси і озброєння можуть стати причиною кризової ситуації», - відзначила Лєснік.

Аналогічну думку про необхідність проведення інспекції за участю представників ОБСЄ підтвердив і Франко Фраттіні.

За його словами, озброєння, що знаходиться там, становить серйозну загрозу для населення, і до цього питання необхідний конструктивний підхід.

Спецпредставник ОБСЄ пообіцяв ретельно вивчити це питання.

На зустрічі зі спецпредставником ОБСЄ обговорювався також нещодавній указ лідера невизнаного Придністров'я Вадима Красносельського про включення до складу самопроголошеної республіки села Варниця, розташованого на адміністративному кордоні Молдови з її Придністровським регіоном. Франко Фраттіні наголосив, що це питання ОБСЄ також не залишить без уваги.

Читайте також: Спецпредставник ОБСЄ обговорить у Молдові Придністровське врегулювання

Як повідомляв Укрінформ, у 2017 році Генасамблея ООН прийняла резолюцію з вимогою про беззастережне виведення російських військ і озброєння з Молдови (з території Придністровського регіону). Згідно з останніми даними, на військових складах у селі Колбасна Рибницького району ще з радянських часів зберігаються понад 20 тисяч тонн боєприпасів і озброєння. До складу Оперативної групи російських військ у Придністров'ї сьогодні входить близько 1400 військовослужбовців (без урахування російського миротворчого контингенту в Зоні безпеки на Дністрі - понад 400 військовослужбовців).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-