Польща призупинила транзит російської нафти з Білорусі

Польща призупинила транзит російської нафти з Білорусі

Укрінформ
Польща призупинила транзит нафти нафтопроводом "Дружба". Білоруська сторона отримала відповідну телефонограму від компанії PERN (оператор польської ділянки "Дружби"),  

Про це заявив головний інженер ВАТ "Гомельтранснефть Дружба" Андрій Веріго, повідомляє БЕЛТА.

"Ми отримали лист від PERN, що НПЗ у Польщі і Німеччині не можуть приймати і переробляти нафту з такими показниками, з якими вона в цей час приходить у пункт прийому поставок "Адамове". О 22.00 за варшавським часом (23.00 за мінським) 24 квітня вони призупинили відбір, тобто припинили транспортування нафти в Польщу в пункті "Адамове" на невизначений термін", - повідомив Андрій Веріго.

Згідно з цим повідомленням "Гомельтранснефть Дружба" направив телефонограму до Брянська про зупинку транзиту західним напрямком у зв'язку з постачанням неякісної нафти і відмовою PERN приймати її. "На заході нафтопровід від Мозиря в західний бік повністю зупинений, засувки закриті. Зберігається поставка нафти іншою гілкою в обсягах, необхідних для транзиту в напрямку України, це близько 40 тис. тонн на добу", - поінформував головний інженер ВАТ "Гомельтранснефть Дружба".

Оператор польської ділянки "Дружби" також зазначив, що продовження поставок нафти з підвищеним вмістом хлоридів породжує ризик серйозної промислової аварії як для НПЗ, так і для логістичної системи PERN.

Читайте також: Білорусь обмежила експорт бензину через погану якість російської нафти

Інформацію про зупинку транзиту в польському напрямку підтвердила також прес-секретар концерну "Белнефтехим" Марина Костюченко.

"Белнефтехим" вже протягом тижня б'є на сполох у зв'язку з постачанням неякісної нафти, що надходить з російської сторони, терпляче веде переговори з "Транснафтою" і наполягає на якнайшвидшому вирішенні питання забезпечення білоруських НПЗ і трубопровідної системи нафтою, що відповідає стандарту. Однак російською стороною затягується вжиття оперативних заходів, незважаючи на обіцянки вирішити питання протягом 2-3 днів. Наші сусіди не стали чекати, і в зв'язку з відмовою всіх НПЗ приймати і переробляти нафту з підвищеним вмістом хлорорганіки польський оператор PERN припинив прийом нафти. Це спричиняє втрату репутації російських постачальників нафти в Європу і, на жаль, ускладнює роботу білоруського трубопровідного транспорту та Мозирського НПЗ", - підкреслила Костюченко.

Фото: alfahir.hu

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-