ООН може відповісти на миротворчі зусилля України, розпочавши місію на Донбасі — Єльченко

ООН може відповісти на миротворчі зусилля України, розпочавши місію на Донбасі — Єльченко

Укрінформ
ООН більше не може втрачати можливості у світі, який стає дедалі небезпечнішим, та мала би відповісти взаємністю Україні, яка є активною учасницею миротворчості у світі, наважившись на миротворчу місію для вирішення російсько-українського конфлікту.

Про це у четвер, 11 квітня, заявив Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко під час виступу на відкритих дебатах Ради Безпеки ООН, присвячених ролі жінок в операціях з підтримання миру, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Дуже символічно, що Україна, як і українські миротворці, робила все можливе для утримання міжнародних миру та безпеки своєю участю у миротворчих операціях ООН. Нині ми очікуємо від ООН та її миротворців відповіді нам взаємністю, щоб покласти край стражданням українського народу у конфлікті, розпочатому проти моєї країни”, - наголосив Володимир Єльченко.

Єльченко ще раз нагадав присутнім, що Україна, як активна учасниця миротворчості ООН нині потребує підтримки організації для досягнення миру у власній країні і повторив слова, сказані Президентом України Петром Порошенком з трибуни Генасамблеї ООН про те, що миротворча місія ООН в Україні могла би стати “вирішальним фактором миру”.

“Ми чудово знаємо список втрачених можливостей та нереалізованого потенціалу ООН. Це розкіш, яку сучасний світ не може собі дозволити, стикаючись з року в рік з викликами міжнародному миру та безпеці, які зростають. Включно з тими, які й призвели до створення ООН - міждержавними конфліктами та військовою агресією”, - наголосив Єльченко.

Читайте також: Єльченко - в ООН: За п'ять років кількість жінок у ЗСУ зросла майже до 25 тисяч

У четвер, 11 квітня, у Радбезі ООН відбуваються відкриті дебати з питання участі жінок у миротворчих місіях ООН. Мета дебатів - надати державам-членам ООН можливість обмінятися думками щодо того, як Рада безпеки та держави-члени здатні збільшити участь жінок у миротворчості ООН, обговорити конкретні стратегії, зробити рекомендації, поділитися найкращими національними та регіональними рецептами і практиками з досягнення ґендерної рівності у збройних силах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-