Росія втручалася у вибори президента Мадагаскару — розслідування ВВС

Росія втручалася у вибори президента Мадагаскару — розслідування ВВС

Відео
Укрінформ
Щонайменше шість кандидатів на посаду президента Мадагаскару взяли участь у виборчій кампанії за кошти Росії.

При цьому російських політтехнологів фінансував російський бізнесмен Євген Пригожин, відомий як "кухар Путіна", повідомляється у розслідуванні BBC. Фільм-розслідування виклали на YouTube.

В одній з найбідніших країн Африки відбулася одна з найдорожчих передвиборних кампаній у світі. На посаду президента Мадагаскару претендували 36 кандидатів. Як мінімум шість з них взяли участь у виборчій кампанії за кошти Росії, стверджується у розслідуванні. Причому серед тих, кого підтримувала Росія, міг бути й обраний очільник держави Андрі Радзуеліна, інавгурація якого відбулася 19 січня.

Переможець виборів не відповів на запитання кореспондента BBC, "чи підтримують його росіяни". Водночас два колишні кандидати в президенти Мадагаскару розповіли BBC, що отримували гроші від "туристів" з Росії. Транші по кілька тисяч євро могли передаватися готівкою, в обмін з кандидатами укладали контракт: ближче до дня голосування - 7 листопада 2018 року - вони повинні були підтримати ту креатуру росіян, яка матиме найбільші шанси на проходження до другого туру.

Група російських "туристів" влаштувалася в готелі на околиці столичного Антананаріву на початку березня 2018 року. Не обмежившись оглядом визначних пам'яток, вони вирушили в штаби кандидатів у президенти.

Прямо про роботу з росіянами повідомили двоє кандидатів у президенти: пастор Майол і колишній прем'єр-міністр країни Жан-Омер Берізікі. З пастором Майолом працювали троє російських політтехнологів - Андрій Крамар, Роман Поздняков і Володимир Бояришев. За його словами, росіяни внесли за нього виборчу заставу в 12 тисяч євро, оплатили агітаційні ролики на телебаченні і передали особисто йому п'ять тисяч євро готівкою. Колишній прем'єр-міністр Мадагаскару Жан-Омер Берізікі розповів, що росіяни обіцяли йому два мільйони доларів, але він отримав лише невелику суму. У його передвиборному штабі кажуть, що з кандидатом співпрацював політтехнолог Максим Шугалей. Він нібито обіцяв технічну підтримку і давав вказівки, як можна спробувати контролювати вибори.

Читайте також: Половина демократій світу зазнала втручання у вибори — Центр кібербезпеки

Імовірно, команду російських політтехнологів, які працюють на виборчих кампаніях у різних країнах Африки, фінансує російський бізнесмен Євген Пригожин. ВВС зробив добірку розслідувань авторитетних російських і світових ЗМІ з цього приводу. Представники Євгена Пригожина заявили, що підприємець "не має жодного відношення до проектів, які можуть реалізовуватися політтехнологами в Африці, або до самих політтехнологів".

Раніше розслідувальний "Проект" стверджував, що політтехнологи, пов'язані з Пригожиним, співпрацювали з вісьмома кандидатами в президенти Мадагаскару, в тому числі з Андрі Радзуеліна.

Газета The Washington post писала про те, що російський олігарх Євген Пригожин робить за Путіна брудну роботу. Його "відбитки" були виявлені на трьох найбільш чутливих операціях Володимира Путіна. Йдеться про втручання в американські вибори у 2016 році, підтримку бойовиків на Сході України, надання силової підтримки режиму в Сирії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-