Євросоюз і Британія матимуть безвіз після Brexit – попереднє рішення

Євросоюз і Британія матимуть безвіз після Brexit – попереднє рішення

Укрінформ
Євросоюз і Велика Британія матимуть безвізовий режим для короткострокових подорожей своїх громадян після Brexit.

Таку позицію підтримали Рада ЄС і Європарламент, виходячи з принципу взаємності у візовому питанні з урядом Великої Британії, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Рада ЄС і Європарламент домовилися, що після Brexit, громадяни Сполученого Королівства, які прибуватимуть до Шенгенської зони для короткотермінового перебування (90 днів упродовж 180-ти) повинні мати безвізовий режим такої подорожі. Ця домовленість була затверджена учора послами ЄС від імені Ради, а також комітетом ЄП із громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ», - повідомили у керівній інституції.

Далі, за процедурою, це рішення мають формально затвердити Європарламент та Рада ЄС.

Читайте також: Євросоюз погодився перенести Brexit на наступний рік — ЗМІ

Як відзначають у Євросоюзі, безвізовий режим надається за принципом взаємності. Адже, як відомо, уряд Великої Британії вже заявив, що не вимагатиме віз для короткострокових подорожей від громадян ЄС.

«У випадку, якщо Велика Британія запровадить візові вимоги до громадян хоча б однієї країни-члена ЄС, то буде застосований механізм взаємності, і три інституції Євросоюзу і країни-члени вживатимуть негайних заходів для його реалізації», - наголосили в ЄС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-