Євросоюз включив 15 країн до

Євросоюз включив 15 країн до "чорного списку" офшорів

Укрінформ
Міністри економіки й фінансів країн ЄС, які проводять у вівторок зустріч у Брюсселі, оновили "чорний список" країн, які не дотримуються міжнародних норм оподаткування, внаслідок чого ЄС застосовує до них особливий торговельний та фіскальний режими.

Відповідна інформація розміщена на сайті Європейської Комісії.

За прийнятим у вівторок рішенням, до податкового "чорного списку" ЄС увійшли 15 країн – Американське Самоа, Барбадос, Гуам, Маршаллові острови, Самоа, Тринідад і Тобаго, Об’єднані Арабські Емірати, Американські Віргінські острови, Аруба, Беліз, Бермуди, Фіджі, Оман, Вануату та Домініка. Ще 34 країни перебувають у так званому "сірому списку" ЄС та підлягають посиленому моніторингу щодо дотримання міжнародних стандартів у сфері оподаткування.

Водночас, Євросоюз оголосив про намір розширити критерії прозорості щодо дотримання норм конкуренції та права у сфері оподаткування, та включити до наступного моніторингу такі країни як Росії, Мексика й Аргентина.

"Процес (моніторингу) є справедливим, оскільки дозволяє досягати помітного покращення у країнах, внесених до переліку, він підвищує прозорість, оскільки зобов’язання країн оприлюднюються он-лайн. Складання таких списків також створює основу для діалогу та співпраці з міжнародними партнерами ЄС, дає можливість обговорювати з ними занепокоєння щодо недоліків нинішньої податкової системи. Моніторинг буде доповнений більш ґрунтовними вимогами у сфері прозорості, і три країни, які входять до "Великої двадцятки" - Росія, Мексика і Аргентина, — будуть додані до переліку для наступного моніторингу», - йдеться у повідомленні.

Загалом за рік, що минув, Єврокомісія провела оцінку 92 країн на основі трьох головних критеріїв – прозорості оподаткування, системи управління та реальної економічної активності. Ще одним індикатором для здійснення перевірок, йдеться в повідомленні, вважається наявність в країнах нульового рівня корпоративного оподаткування.

Читайте також: Євросоюз вводить оновлену систему ПДВ для онлайн торгівлі

Як йдеться у документі, 60 країн здійснили заходи, щоб врахувати зауваження Єврокомісії, що дозволило на практиці скасувати більш як 100 "токсичних" режимів оподаткування.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-