В ЄС погодили текст змін до Газової директиви, що стосуються і Nord Stream 2

В ЄС погодили текст змін до Газової директиви, що стосуються і Nord Stream 2

Укрінформ
Комітет постійних представників держав ЄС погодив проект поправок до Газової директиви ЄС, які стосуються трубопроводів до та з третіх країн, до яких належить і проект газопроводу «Північний потік-2».

Про це повідомила прес-служба Ради ЄС на своїй сторінці у Twitter.

«Правила газового ринку ЄС застосовуватимуться до трубопроводів до та з третіх країн. Coreper схвалив угоду між головуючою в ЄС Румунією та Європарламентом щодо Газової директиви», - йдеться у повідомленні.

Запропоновані поправки мають забезпечити застосування правил, які регулюють внутрішній ринок газу в ЄС, до газотранспортних ліній між державою-членом та третьою країною. Це, у свою чергу, зробить нормативно-правову базу ЄС більш послідовною, підвищить прозорість і забезпечить правову визначеність як для інвесторів у газовій інфраструктурі, так і для користувачів мережі.

Читайте також: Словацький експерт розкритикував позицію Меркель щодо "Північного потоку-2"

Як відомо, раніше посли ЄС дали «зелене світло» переговорам про зміну Газової директиви. Однак вони внесли німецько-французьку поправку до проекту, що обмежує застосування права ЄС до газопроводів на морях. Йдеться про застосування права ЄС лише до тих частин газопроводу, які пролягають у територіальних водах останньої держави-члена уздовж траси газогону. Відтак, Газовій директиві ЄС буде підпорядковуватися лише та частина "Північного потоку-2", яка пролягатиме у територіальних водах Німеччини. Частини газопроводу за межами вод Німеччини підпорядковуватимуться правилам міждержавної угоди, укладеної між Берліном і Москвою.

Для остаточного затвердження потрібне ще голосування Ради ЄС з енергетики, наступне засідання якої заплановане на 4 березня, а також Європарламенту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-