В Естонії екс-військовий отримав 15 років за шпигунство на користь РФ

В Естонії екс-військовий отримав 15 років за шпигунство на користь РФ

Укрінформ
Харʼюський повітовий суд Естонії визнав колишнього офіцера Сил оборони Естонії Дениса Метсаваса і його батька Петра Воліна винними у державній зраді, шпигунстві і засудив їх до 15,5 і 6 років позбавлення волі відповідно.

Про це повідомляє портал національного телерадіомовлення Естонії ERR з посиланням на прес-службу Державної прокуратури.

«Харʼюський повітовий суд визнав колишнього офіцера Сил оборони Естонії Дениса Метсаваса (38) і його батька Петра Воліна (65) винними у державній зраді. Метсаваса засуджено до 15 років і 6 місяців тюремного ув'язнення. Воліну призначили покарання у вигляді 6 років позбавлення волі», - йдеться в повідомленні.

Суд визнав обох чоловіків винними у тому, що вони передавали призначену для внутрішнього користування інформацію і секретні відомості Головному управлінню Генерального штабу Збройних Сил Російської Федерації (ГРУ).

У суді підтвердилася версія прокуратури і КаПо (Поліція безпеки Естонії), згідно з якою Денис Метсавас скоював злочини проти держави протягом більше десяти років, а незаконна діяльність його батька тривала наполовину менше цього терміну.

Оскільки роль Воліна у скоєнні злочинів була значно меншою, то і покарання він отримав менш суворе. Водночас Воліна також визнали винним у незаконному обігу боєприпасів.

Рішення Харʼюського повітового суду чинності ще не набрало.

Читайте також: РФ розгортає у Британії нову шпигунську мережу — ЗМІ

Денис Метсавас служив в естонській армії з 1998 року. Батько Метсаваса Петро Волін за радянських часів служив у прикордонних військах, що підпорядковувалися КДБ. Їх обох заарештували на початку вересня 2018 року.

За останні 11 років в Естонії були виявлені і засуджені шестеро державних зрадників і 11 осіб, які працювали на російські спецслужби і вчинили злочини проти Естонської держави.

Фото: err.ee

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-