У Сеймі Польщі вважають, що проблема безпеки Європи - на кордонах України

У Сеймі Польщі вважають, що проблема безпеки Європи - на кордонах України

Укрінформ
Захід не повинен забувати, що проблема європейської безпеки концентрується на кордонах України.

На цьому в коментарі власному кореспондентові Укрінформу в кулуарах форуму “Європа-Україна” в Ряшеві наголосив віце-маршалок Сейму Польщі Ришард Терлецький.

“Ми переконані і намагаємося переконувати наших партнерів у ЄС щодо існуючих загроз. З цим буває по-різному, адже світ призвичаюється до агресії, окупації й охоче перейшов би до звичайного порядку денного (у відносинах з Росією – ред.). Це нелегко, але упродовж багатьох років ми нагадуємо, що проблема європейської безпеки концентрується на кордонах України”, - заявив Терлецький.

На його думку, проблему російської агресії проти України вже краще розуміють партнери в Центрально-Східній Європі, але гірше - на Заході.

Читайте також: Янукович розумів наслідки звернення до Путіна — прокуратура

Польський політик наголосив, що попри складний період у Європі, викликаний наближенням виборів як у Європі, так і в Україні, потрібно послідовно підтримувати Київ у європейському напрямку.

“Україна, Грузія, Молдова повинні мати чітко визначений шлях до ЄС, а вони його не мають”, - зазначив Терлецький, підкреслюючи, що ЄС був створений для того, щоб об’єднувати, а не ділити Європу.

За його словами, Варшава намагається підтримувати європейський напрямок, який вибрала Україна, і нагадує Європі, що народи, які не матимуть чітко визначеного шляху вступу до ЄС, можуть розчаруватися, або втратити терплячість.

Віце-маршалок Сейму Польщі зазначив, що попри різні політичні суперечки, які тривають між Варшавою і Києвом, потрібно шукати шляхи до співпраці і з’ясовувати проблеми, які є між обома країнами, зокрема й історичні.

Терлецький назвав хорошими відносини між Україною і Польщею в економічній та військовій сферах. Він також зазначив, що непогано розвивається транскордонна співпраця та інфраструктура.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-