Посол США пригрозив німецьким компаніям санкціями через Nord Stream 2

Посол США пригрозив німецьким компаніям санкціями через Nord Stream 2

Укрінформ
У суперечці навколо будівництва газопроводу "Північний потік-2" з Росії до Європи посол США в ФРН Річард Гренелл посилив тиск на німецькі компанії, що беруть участь в цьому проекті.

Гренелл надіслав фірмам листи з погрозами американських санкцій, повідомляє DW з посиланням на тижневик Bild am Sonntag (BamS) .

"Ми знову наголошуємо, що фірми, залучені до російського сектора експорту енергії, беруть участь у тому, що пов'язано зі значним ризиком санкцій", - йдеться у листах посла Гренелла.

Крім того, американський дипломат вказав на ще один аспект, пов'язаний зі спорудженням газогону дном Балтійського моря. На думку Гренелла, як "Північний потік-2", так і "Турецький потік" позбавляють сенсу транспортування газу територією України. Це, своєю чергою, призведе до втрати Україною ваги в політичному та безпековому плані, що лише збільшить ризик російського втручання. На додачу, ЄС зробить себе ще більше залежним від російських поставок енергоносіїв, застеріг американський дипломатичний представник.

"В кінцевому рахунку фірми, що підтримують спорудження обох газопроводів ("Північного потоку- 2" і "Турецького потоку" - ред.), активно підривають безпеку України і Європи", - наголосив посол.

МЗС ФРН розкритикувало дії Гренелла, вказавши, що вони суперечать усталеним дипломатичним звичаям. Крім того, у німецькому зовнішньополітичному відомстві наголосили, що вивчають цей випадок і намагатимуться провести прямі переговори щодо цього з державним департаментом США у Вашингтоні.

Водночас речник Гренелла заявив, що лист посла слід сприймати не як загрозу, а як "недвозначне послання американської політики".

Читайте також: У Меркель хочуть і Nord Stream 2, і транзит через Україну

Як повідомлялося, "Північний потік-2", який з'єднає Росію та ФРН, планують ввести в експлуатацію наприкінці 2019 року. Однак США, Україна, Польща та ряд інших східноєвропейських країн намагаються зупинити реалізацію проекту, вказуючи на загрозу з боку РФ. Україна і східноєвропейські країни також побоюються втратити доходи від транзиту російського газу. Разом з тим у Берліні переконують, що проект має суто економічний характер, та намагаються домогтися від "Газпрому" гарантій подальшого транзиту Україною.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-