У Меркель хочуть і Nord Stream 2, і транзит через Україну

У Меркель хочуть і Nord Stream 2, і транзит через Україну

Укрінформ
Берлін продовжує наполягати на збереженні за Україною ролі транзитера російського газу в Європу, але при цьому розцінює "Північний потік-2" як корисний для Європи економічний проект.

Про це сказала представник федерального уряду ФРН Ульріке Деммер у п'ятницю на брифінгу в Берліні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Роль України як транзитної держави має тривати і після 2019 року", - заявила Деммер.

За її словами, німецький уряд вважає "Північний потік-2" економічним проектом, який, звичайно, має і політичний вимір.

Представник МЗС ФРН Крістоф Бургер зі свого боку зауважив, що в рамках внутрішньоєвропейської дискусії існують дуже різні думки серед країн-членів щодо трубопроводу і теми енергетичної безпеки. За його словами, те, що в доступному для огляду майбутньому може припинитися надходження газу з джерел у регіоні Балтійського моря, зачіпає не тільки Німеччину, тому ФРН веде відкриті дискусії з європейськими партнерами.

Читайте також: Маас запевняє, що Німеччина "Північним потоком-2" захищає інтереси України

Як повідомлялося, напередодні глава МЗС Німеччини Гайко Маас заявив, що якщо з проекту "Північний потік-2" витіснять німецькі і європейські компанії, "то не залишиться нікого, хто продовжував би наполягати на збереженні транзиту російського газу через Україну".

Газопровід "Північний потік-2" будується з Росії до ФРН в обхід України через Балтійське море. Його довжина становитиме більш як 1200 км, пропускна здатність - 55 млрд кубометрів газу на рік.

Газопровід будує російський "Газпром" спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall.

Україна виступає проти будівництва "Північного потоку-2" через можливу втрату статусу транзитної держави. Крім того, противниками "Північного потоку-2" є США, Польща і країни Балтії, які застерігають, що ЄС потрапить у залежність від російського газу. Однак у Німеччині заявляють, що проект економічний, а не політичний.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-